SuperBiz wiadomości Grupowe zwolnienia w PZU

Grupowe zwolnienia w PZU

10.03.2017, godz. 16:24
Placówka PZU
foto: EAST NEWS

Nawet 1944 pracowników PZU może stracić zatrudnienie lub mieć zmienione umowy. Wielka firma ubezpieczeniowa przygotowuje się do zwolnień grupowych.

W tym roku pracę w PZU może straci wiele osób. Zmiany dotyczą w sumie 1944 osób. Pracę stracić ma 956 pracowników PZU i PZU Życie., a pozostałe czeka zmiana umów. Zwolnienia grupowe zostaną przeprowadzone w od 24 marca do 18 grudnia tego roku. O zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych spółka już poinformowała związki zawodowe i urząd pracy.

Zobacz: Młody lekarz zarabia mniej niż kasjer

„Koszty związane z wypłatą świadczeń na rzecz pracowników zwalnianych w związku z restrukturyzacją zatrudnienia zostały oszacowane w budżetach PZU i PZU Życie na 2017 rok i zostaną ujęte w jednostkowych rocznych sprawozdaniach finansowych PZU i PZU Życie oraz w skonsolidowanym rocznym sprawozdaniu finansowym Grupy Kapitałowej PZU za rok 2017" – podał ubezpieczyciel.

Zobacz: Uwaga na oszustów. "Rozdają" buty na FB

Zarząd PZU gwarantuje, że Ci pracownicy, którzy zawrą porozumienie o rozwiązaniu umowy o pracę oprócz odprawy gwarantowanej otrzymają od PZU także odprawę dodatkową.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: