SuperBiz wiadomości Grzegorz Schetyna - jaki ma majątek?

Grzegorz Schetyna - jaki ma majątek?

07.12.2015, godz. 15:15
Grzegorz Schetyna - minister spraw zagranicznych
Grzegorz Schetyna - minister spraw zagranicznych foto: Super Express

Grzegorz Schetyna (PO) miesięcznie zarabia ponad 20 tys. zł. Ma też sporo nieruchomości. Na wszystko mu wystarcza, bo kredytów nie zaciąga.

Grzegorz Schetyna (Platforma Obywatelska), w tym roku miesięcznie zarabiał ponad 20 tys. zł. Na jego zarobki składają się: dieta poselska, pensja w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, wynajem mieszkania. Poseł w oświadczeniu majątkowym przyznał także, że otrzymał bon pieniężny na kwotę 500 zł.

Z takich zarobków udaje mu się odłożyć trochę grosza. Poseł ma 350 tys. zł oszczędności. Sporo pieniędzy wydaje na ubezpieczenia – w sumie każdego miesiąca tak inwestuje ponad 700 zł. Dba też o swoja emeryturę. W ramach III filaru zgromadził już 59 tys. zł (dane na koniec marca 2014 roku).

Grzegorz Schetyna może pochwalić się nieruchomościami. Ma dom o pow. 240 mkw i warty 1,2 mln zł (współwłasność) i mieszkanie o pow. 34,4 mkw warte 200 tys. zł (współwłasność). Oprócz tego dysponuje mieszkaniem o pow. 54 mkw wartym 350 tys. zł i domem szeregowym o pow. 98 mkw wartym 590 tys. zł (w obydwu przypadkach współwłasności).

Jak tego by było mało, to poseł ma dwa samochody: czteroletnie Volvo S60 i ośmioletniego Mercedesa klasy A.

Z oświadczenia majątkowego Grzegorza Schetyny wynika, że poseł ciuła grosz do grosza i nie żyje ponad stan. Nie ma zaciągniętych kredytów i nie bierze pożyczek.

autor: Agnieszka Grotek zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: