SuperBiz wiadomości Hakerzy opanowali Ukrainę. Zaatakowali banki, media i stronę rządową

Hakerzy opanowali Ukrainę. Zaatakowali banki, media i stronę rządową

27.06.2017, godz. 16:39
Jeden z największych hakerów w Polsce zatrzymany
foto: SHUTTERSTOCK

Hakerzy dokonali masowych ataków na ukraińskie banki, koncerny medialne, firmy telekomunikacyjne i pocztę. Problemy zgłaszają również obwodowe dystrybutory energii elektrycznej. Ponadto nie działa strona rządowa – podał portal tvn24.pl. Kto za tym stoi?

Jak poinformował wicepremier Pawło Rozenko, wszystkie komputery w ukraińskim rządzie zostały zainfekowane nieznanym wirusem. „Sieć leży" – napisał na Twitterze.

Rzecznik policji Jarosław Trakało potwierdził gazecie internetowej „Ukraińska Prawda", że hakerzy zaatakowali kilka instytucji finansowych. Kilka banków ma z tego powodu z płatnościami i obsługą klientów. O konieczności ograniczenia działalności poinformował m.in. jeden z największych banków na Ukrainie – Oszczadbank.

Sprawdź także: Ukraina. Wakacyjny raj i piekło w jednym [FELIETON]

Ukraińskie media informują, że również stały się ofiarami ataków. Problemy zgłaszają też obwodowe dystrybutory energii elektrycznej, ukraińska poczta, a także firma telekomunikacyjna Ukrtelekom.
Jak donoszą tamtejsze agencje: „ataków dokonano spoza granic kraju i miały one masowy charakter". Według Służby Bezpieczeństwa Ukrainy, istnieje możliwość, że zostały dokonane z terytorium Rosji lub okupowanego przez prorosyjskich rebeliantów Donbasu.

Źródło: tvn24.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: