SuperBiz wiadomości Hakerzy przypuścili zmasowany atak na czeskiego ministra finansów

Hakerzy przypuścili zmasowany atak na czeskiego ministra finansów

03.08.2016, godz. 17:05
Anonymous zaatakowali czeskiego ministra finansów
foto: SHUTTERSTOCK

Grupa cyberprzestępców zaatakowała strony internetowe czeskiego miliardera, a zarazem ministra finansów. To zemsta za plany, związane z zaostrzeniem przepisów antyhazardowych.

Jak dowiedział się Reuters.com, grupa hakerów ukrywających się pod pseudonimem Anonymous przyznała się do ataku na strony internetowe, które należą do Andreja Babisa – szefa czeskiego resortu finansów. Serwis powołuje się na czeską agencję Lupa.cz, z której informacji wynika, że minister usiłuje przeforsować prawo, które umożliwi władzom zamykanie nielegalnych portali hazardowych. W odwecie grupa Anonymous postanowiła zamknąć strony firmowe należących do ministra spółek: Agrofert i Penam. Informacje o ataku można znaleźć pod adresem agrofert.cz.

Przeczytaj również: Wielki atak na wirtualną giełdę. Hakerzy ukradli bitcoiny warte 65 mln dolarów

Hakerzy ostrzegają, że jeżeli rząd nie zaniecha swoich planów związanych z zaostrzeniem przepisów antyhazardowych, dojdzie do kolejnych ataków. W swoim manifeście wideo nazwali Andreja Babisa cenzorem. Cyberprzestępcy domagają się, żeby państwo przestało kontrolować sprzedaż detaliczną online i wycofało się z zamiaru wprowadzenia nowego prawa.

Źródła: reuters.com, wprost.pl, agrofert.cz

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: