SuperBiz wiadomości Hakerzy z Korei Północnej zaatakowali polskie banki!

Hakerzy z Korei Północnej zaatakowali polskie banki!

27.03.2017, godz. 13:24
Hakerzy przypuścili atak na banki
foto: SHUTTERSTOCK

Hakerzy z Korei Północnej zaatakowali w zeszłym roku polskie banki – takie rewelacje ujawnił „The New York Times”. Ofiarą cyberprzestępców mogło paść nawet 20 działających w naszym kraju banków – podaje tvn24bis.pl, powołując się na nowojorski dziennik.

Do ataku na polskie instytucje finansowe miało dojść w październiku zeszłego roku. Według „The New York Times” hakerzy zainfekowali stronę Komisji Nadzoru Finansowego, z której korzystały banki, które nieświadomie mogły pobrać wirus. Ten rozprzestrzeniałby się dalej, być może pozyskując dla hakerów dane wrażliwe należące do banków.

ZOBACZ TEŻ: Hillary Clinton przegrała wybory przez atak hakerów?

Taka praktyka w cyberprzestępczym świecie jest coraz częstsza - hakerzy najpierw analizują, z jakich stron korzysta instytucja, którą chcą zaatakować, a następnie zaszczepiają tam złośliwe oprogramowanie, licząc na to, że niczego nieświadomy użytkownik je pobierze. Choć polskie banki stały na szczycie instytucji atakowanych z Korei Północnej, to nie były jedyne. Hakerzy polowali też na banki w Wenezueli, Rosji, Meksyku, Czechach oraz USA.

Źródło: tvn24bis.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: