SuperBiz wiadomości Hit na grilla. Kiełbasa z jednorożca w sklepach [ZDJĘCIA]

Hit na grilla. Kiełbasa z jednorożca w sklepach [ZDJĘCIA]

05.05.2017, godz. 11:59
Jednorożec
Jednorożec foto: Puttkammer Fleischwaren Spezialitäten GmbH

To nie żart! W sklepach pojawił się nietypowy produkt na grilla - kiełbasa z jednorożca. Różowe opakowanie, różowe mięso i obowiązkowo obrazek jednorożca. Na takie rarytasy mogą trafić niemieccy konsumenci.

Nietypowy produkt pochodzi od firmy Putthammer Fleischerei z landu Meklemburgia-Pomorze Przednie. Na różową kiełbasę mogą trafić klienci marketów "Jawoll" i "Edeka" w kilku niemieckich miejscowościach m.in. w Lubece, Moguncji, Bremie, Zwickau, Dortmundzie czy Neuss.

Zobacz również: Nawet 500 zł mandatu za grilla w niedozwolonym miejscu

W środę mięsne przedsiębiorstwo przedstawiło w mediach społecznościowych swoją nową ofertę produktów na grilla - wśród nich specjał dedykowany płci pięknej. - Mamy teraz do czynienia z prawdziwym szałem na jednorożce. Więc pomyśleliśmy, że warto wprowadzić różowy kolor w tym asortymencie. I nieźle się to przyjęło - komentuje w niemieckich mediach Marcel Puttkammer, kierownik produkcji firmy.

Swoją barwę kiełbasa zawdzięcza naturalnym barwnikom - karminowi i soku z buraków.

Sezon na grilla dopiero się rozpoczyna, a rzeźnicy z Putthammera oferują też kiełbasę dla pań, która ma jeszcze ciemniejszy różowy odcień niż ta z "jednorożca" oraz "kiełbasę mężczyzny", która według firmy, idealnie komponuje się z piwem.

 

Źródło: www.merkur.de

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: