SuperBiz wiadomości Hojny sędzia Kwaśniewski. Ofiarował córce 25 tys. euro! [OŚWIADCZENIE MAJĄTKOWE]

Hojny sędzia Kwaśniewski. Ofiarował córce 25 tys. euro! [OŚWIADCZENIE MAJĄTKOWE]

05.07.2017, godz. 15:12
Euro - banknoty
foto: SHUTTERSTOCK

Zbigniew Kwaśniewski zasiada w składzie Sądu Najwyższego. Jak inni polscy sędziowie był zobowiązany przez nowe przepisy do publikacji swojego oświadczenia majątkowego. Z przeważającej części omawianych przez nas oświadczeń wynika, że nasi sędziowie są mocno zadłużeni. Tymczasem sędzia Kwaśniewski nie dość że długów nie ma, to jeszcze hojnie wsparł swoją córkę – kwotą 25 tys. euro, czyli ok. 100 tys. zł!

Na co córka sędziego tę kwotę przeznaczyła, z oświadczenia nie wynika. Skoro już od środków finansowych zaczęliśmy, warto tu wskazać, że Kwaśniewski nie ma długów, ale i wysokich oszczędności. Na koncie zgromadził niecałe 2 tys. zł, a do tego 6 tys. dolarów i ok. 600 euro. Sędzia ma za to sporo nieruchomości. Współwłaścicielką większości z nich jest jego małżonka. W posiadaniu sędziego są: 107-metrowy dom, i dwa mieszkania – 130- i 82-metrowe. Do tego dochodzą jeszcze dwa garaże oraz działka siedliskowa o powierzchni niemal 9 tys. m kw.

ZOBACZ TEŻ: Sędzia Grzegorczyk z Sądu Najwyższego dostał od matki 40 tys. zł [OŚWIADCZENIE MAJĄTKOWE]

Kwaśniewski, prócz dwóch aut nie posiada za to żadnych cennych ruchomości. Jeśli chodzi o samochody, są to nissan micra i honda civic (odpowiednio z 2005 i 2007 r.). Sędzia Kwaśniewski zaznaczył w swoim oświadczeniu majątkowym, że rocznie pobiera ok. 71 tys. zł emerytury. W 2016 r. otrzymał również 2,5 tys. zł brutto z praw autorskich, 300 zł od firmy Orange, która płaci 25 zł miesięcznie za korzystanie z gruntu sędziego oraz 50 zł za bezumowne korzystanie z miejsca postojowego.

Źródło: sn.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: