SuperBiz wiadomości Ich cieszy porażka Polaków. Media Markt nie straci milionów złotych

Ich cieszy porażka Polaków. Media Markt nie straci milionów złotych

01.07.2016, godz. 12:13
EURO 2016 Ćwierćfinałowy mecz Polska - Portugalia
foto: SE/EAST NEWS

Co najmniej 1 mln 140 tys. zł złotych zaoszczędziła sieć Media Markt dzięki temu, że Polska nie zakwalifikowała się do półfinałów Euro 2016. To efekt promocji, którą firma ogłosiła przed rozpoczęciem turnieju.

Promocja Media Markt "Kibicuj naszym i odbierz kasę" obywała się w dniach 2-5 czerwca. Jeżeli ktoś w tych dniach zrobił zakupy za minimum 500 zł i zarejestrował swój paragon, w przypadku awansu polskiej drużyny do półfinałów Euro mógł liczyć na zwrot pieniędzy.

Przez to, że Polacy nie awansowali, sieć zaoszczędziła miliony złotych. Ile dokładnie? To można tylko szacować, ponieważ firma nie zdradza, ile paragonów na jaką kwotę zostało zarejestrowanych w ramach promocji.

Czytaj również: EURO 2016. Rekordowa liczba Polaków przed TV na meczu z Portugalią

Można to jednak oszacować. Media Markt ma w Polsce 57 sklepów. Wystarczy, że każdego dnia promocji klienci każdego z nich zarejestrowali po 10 paragonów na kwotę 500 zł. Suma, która w tej sytuacji trafiłaby z powrotem do ich kieszeni to 1 mln 140 tys. zł. Można się jednak domyślać, że to kwota minimum. Kwoty, na jakie klienci robili zakupy mogły być zdecydowanie większe (rzeczniczka prasowa Media Markt zdradziła na przykłada, że największy zarejestrowany paragon opiewa na kwotę 27 tys. zł).  Istnieje też duże prawdopodobieństwo, że zarejestrowanych paragonów było znaczenie więcej niż 10 dziennie z każdego sklepu.

To oznacza, że pechowa dla Polski seria rzutów karnych w meczu Polska-Portugalia sprawiła, że co kilka, kilkanaście milionów złotych zostało w kieszeni Media Markt. Inna rzecz, że przy sumach, jakimi obraca koncern, do którego sieć należy - kwota ta zapewne nie zrobi tak dużego wrażenia, jak na zwykłym Kowalskim.

Czytaj również: Błaszczykowski: Zarabiam za dużo. "Powinienem dostawać tyle, co policjant"

W roku finansowym 2013/2014 holding Media Saturn wypracował w Polsce 976 mln euro netto przychodów ze sprzedaży.  W skali globalnej Media Saturn wypracował 20,98 mld euro przychodów w roku 2013/2014 wobec 21,05 mld euro rok wcześniej.

Na swoim profilu FB Media Markt pogratulował polskim piłkarzom fantastycznej gry i podziękował za wspaniałe emocje… oraz zapowiedział niespodziankę dla klientów. Już wiadomo, że każdy klient, który w chwili awansu polskiej reprezentacji do półfinału mógłby liczyć na zwrot pieniędzy, otrzyma karty podarunkową Media Markt o wartości 20 proc. dokonanych zakupów.

MK

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: