SuperBiz wiadomości IKEA otworzy sklep w Lublinie

IKEA otworzy sklep w Lublinie

26.10.2016, godz. 12:48
Ikea
Ikea foto: SHUTTERSTOCK

IKEA zbuduje sklep w Lublinie. To pierwszy wnętrzarski market tej sieci w Polsce wschodniej. Klienci zrobią tam zakupy już pod koniec przyszłego roku.

Wmurowano kamień węgielny pod budowę sklepu IKEA w Lublinie. To będzie pierwszy market tej sieci w tej części kraju i 10. w Polsce. Obiekt łącznie będzie mieć 57 500 mkw. Powierzchnia będzie podzielona na trzy części: sklep (33 500 mkw), Covenience Centre (14 500 mkw) oraz Strip Mall (10 000 mkw). Otwarcie sklepu zaplanowano na trzeci kwartał przyszłego roku.

Zobacz: Promocje na znicze i chryzantemy

Przy okazji budowy nowego sklepu w Lublinie IKEA ma zamiar wykorzystać w nim instalacje produkujące energię geotermalną. Firma ma również swój pomysł na rekrutację. Ma być prowadzona w miejscu przypominającym funkcjonującą już w Warszawie Kuchnię Spotkań (IKEA Po Sąsiedzku).

Zobacz: Ile kosztuje utrzymanie grobu na największych cmentarzach w Polsce

IKEA cieszy się w Polsce dużym uznaniem klientów. Z danych firmy wynika, że od 1 września 2015  do 31 sierpnia tego roku wartość sprzedaży w polskich 9 sklepach wyniosła 3,22 mld złotych i w stosunku do roku poprzedniego zwiększyła się o 21,6 proc. Sieć chwali się, że to  najszybszy wzrost na świecie. W tym czasie odnotowano 28 mln wizyt klientów, którzy głównie interesowali się meblami kuchennymi.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: