SuperBiz wiadomości IKEA wycofuje pelerynę ze sprzedaży. Grozi uduszeniem lub urazem szyi

IKEA wycofuje pelerynę ze sprzedaży. Grozi uduszeniem lub urazem szyi

07.04.2016, godz. 16:06
IKEA
foto: EAST NEWS

IKEA apeluje do klientów, którzy posiadają pelerynę nietoperza LATTJO, żeby niezwłocznie zabronili dzieciom zabawy nią i zwrócili w najbliższym sklepie IKEA, gdzie otrzymają pełen zwrot kosztów zakupu. Czarna peleryna grozi bowiem uduszeniem lub urazem szyi.

IKEA podjęła decyzję o wycofaniu z rynku peleryny nietoperza LATTJO po otrzymaniu zgłoszeń o przypadkach, gdy zabawa peleryną skończyła się zadrapaniami szyi u trojga dzieci. Peleryna blokowała się na szyi, utrudniając jej odpięcie.

Zobacz też: Internauta znalazł nóż w cieście. Lidl wycofał piernik ze sprzedaży

- Nie dotarły do nas informacje o incydentach, które wymagałyby udzielenia pomocy medycznej, jednak ze względu na ryzyko uduszenia lub odniesienia urazu szyi IKEA profilaktycznie wycofuje ten produkt z rynku - czytamy w komunikacie prasowym firmy.

Peleryna nietoperza LATTJO była sprzedawana na wszystkich rynkach IKEA, prócz Rosji i Indonezji, od listopada 2015 roku. Pelerynę nietoperza LATTJO można oddać w każdym sklepie IKEA, gdzie zostanie dokonany pełen zwrot kosztów zakupu. Dowód zakupu (paragon) nie jest wymagany. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej IKEI lub w Dziale Obsługi Klienta w najbliższym sklepie IKEA lub pod numerem telefonu 22 275 05 00.

 

Źródło: ikea.com

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: