SuperBiz wiadomości Ikea wycofuje ze sprzedaży sześć produktów. Sprawdź, czy są u ciebie w domu

Ikea wycofuje ze sprzedaży sześć produktów. Sprawdź, czy są u ciebie w domu

29.07.2016, godz. 14:42
Ikea sprzedaje sieć sklepów sprzedaży
Ikea sprzedaje sieć sklepów sprzedaży foto: SHUTTERSTOCK

Niedawno pisaliśmy o popularnych komodach Malm, przez które straciło życie sześcioro dzieci. Dzisiaj ze sklepowych półek znikają kolejne popularne produkty Ikei.

Na listę produktów wycofywanych ze sprzedaży przez sieć Ikea tym razem trafiły wyroby czekoladowe, których nie powinny spożywać osoby z alergiami na orzechy laskowe lub migdały. Sieć już wcześniej informowała o wstrzymaniu sprzedaży niebezpiecznych dla alergików czekolad. 28 lipca br. na listę produktów "zakazanych" trafiły: czekolada o smaku borówki/ jagody CHOKLAD LINGON & BLÅBÄR, czekolada mleczna CHOKLAD LJUS UTZ, czekolada mleczna z orzechami laskowymi CHOKLAD NÖT UTZ, czekolada mleczna z karmelem GODIS CHOKLADKROKANT, wafle z nadzieniem czekoladowym GODIS CHOKLADRÅN oraz krem karmelowo-czekoladowy CHOKLADKROKANT BREDBAR.

Co prawda na opakowaniach ze słodyczami znajduje się informacja o tym, że produkt może zawierać orzechy laskowe i migdały, jednak niektóre państwa posiadają zaostrzone przepisy w zakresie podawania składu produktów żywnościowych, a tego typu komunikat nie jest wystarczający. Z uwagi na obowiązujące normy prawne, Ikea podjęła decyzję o wstrzymaniu sprzedaży czekolad na wszystkich rynkach, bez względu na obowiązujące prawo. Decyzja spółki podyktowana jest bezpieczeństwem klientów, aczkolwiek jak dotąd nie zgłoszono jeszcze żadnego przypadku reakcji alergicznej.

Przeczytaj również: IKEA wycofuje pelerynę ze sprzedaży. Grozi uduszeniem lub urazem szyi

Każda osoba, która zakupiła jeden z sześciu objętych akcją produktów, może zwrócić towar przed upływem jego terminu ważności. Dodatkowych informacji na temat czekolad udzielają konsultanci Ikei pod numerem 22 275 05 00.

Źródło: ikea.com

tagi: IKEA sprzedaż
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: