SuperBiz wiadomości Ile bukmacherzy płacą za awans Polski do ME 2016?

Ile bukmacherzy płacą za awans Polski do ME 2016?

15.06.2015, godz. 15:27
Polska - Gruzja, Robert Lewandowski
foto: CYFRASPORT

Polscy piłkarze jak na razie przebojem zdobywają eliminacje ME 2016. Po ostatnim wygranym meczu z Gruzją 4:0 na Stadionie Narodowym w Warszawie, podopiecznym Adama Nawałki zostały do rozegrania cztery spotkania. Awans do przyszłorocznego turnieju we Francji jest na wyciągnięcie ręki. Nawet bukmacherzy pokazują, że wierzą w sukces biało-czerwonych. Za zwycięstwo Polaków w grupie D płacą 5,5 do 6 zł.

Po pięciu meczach eliminacji Mistrzostw Europy 2016 reprezentacja Polski jest liderem swojej grupy, w której gramy z Niemcami, Irlandią, Szkocją, Gruzją oraz Gibraltarem. W ostatnich latach nie zdarzyło się, by polska kadra roztrwoniła taki kapitał i zaprzepaściła szansę na awans na wielką imprezę.

Zobacz także: Ile zarabiają piłkarze w Polsce? Zobacz zarobki najlepszych zawodników

Entuzjazm widać nie tylko u kibiców, którzy już po ostatnim sensacyjnym zwycięstwie biało-czerwonych nad świeżo upieczonymi mistrzami świata 2:0, uznali awans za pewnik. Również bukmcherzy dają naszym piłkarzom sporą szansę. Główni gracze na rynku zakładów sportowych za każdą postawioną złótówkę za wygraną Polaków w grupie D płacą 5,5-6 zł. Stawiając np. 100 zł, wygrana wyniesie 550-600 zł (bez odliczenia podatku).

Typowanie meczów w walce o Euro 2016 nie jest jednak takie proste jak może się wydawać. Potwierdziłą to ostatnia kolejka z niespodziewanymi przegranymi Czech czy Belgii. W przypadku polskiej grupy żelaznym faworytem są Niemcy – tutaj kurs wynosi 1-14-1,16 zł, co pokazuje, że bukmarzechy są niemal pewni zwycięstwa mistrzów świata w grupie D. Na Szkotów stawka wynosi 21-26 zł, a na Irlandię jeszcze więcej – 41-51 zł. Gruzja, a tym bardziej Gibraltar, ze względu na brak realnych szans na awans, a nie tylko na wygraną w grupie, w ogóle nie są brani pod uwagę.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: