SuperBiz wiadomości Ile kart prepaid wolno zarejestrować i kto może dokonać rejestracji?

Ile kart prepaid wolno zarejestrować i kto może dokonać rejestracji?

27.07.2016, godz. 19:37
Kto i ile kart prepaid może zarejestrować?
Kto i ile kart prepaid może zarejestrować? foto: SHUTTERSTOCK

Od 25 lipca 2016 r. nowo zakupione karty prepaid nie działają. Aby aktywować starter, trzeba najpierw zarejestrować kartę SIM. Zasady rejestracji u poszczególnych operatorów różnią się między sobą. Sprawdź, kto może to zrobić oraz ile kart SIM wolno zarejestrować na jedno nazwisko.

Kartę SIM może zarejestrować każda osoba, która ukończyła 13. rok życia i posiada ważny dokument tożsamości. W celu dokonana rejestracji większość operatorów wymaga wizyty w salonie firmowym lub autoryzowanym punkcie sprzedaży, chociaż od tej reguły jest kilka odstępstw. Przykładowo, abonenci Plusa mają możliwość rejestracji karty drogą sms-ową, a abonenci T-Mobile i Heyah – poprzez kanał telefoniczny. Dodatkowo klienci Virgin Mobile i Orange dostali do swojej dyspozycji kioski i saloniki Ruchu, a osoby chcące aktywować numer w Orange dodatkowo mogą dopełnić formlaności w salonach Media Markt i Saturn.

- Osoby powyżej 13. roku życia obowiązuje standardowa procedura, oczywiście przy założeniu, że posiadają one dowód osobisty. Osoby poniżej 13. roku życia muszą przyjść do salonu lub autoryzowanego punktu z prawnym opiekunem, który zarejestruje numer na siebie. Jeżeli klient ma powyżej 13 lat, lecz nie posiada dowodu osobistego, procedura wygląda podobnie jak w przypadku osób poniżej 13. roku życia – telefon rejestruje na siebie prawny opiekun. Natomiast obcokrajowcy muszą okazać paszport i dopiero na tej podstawie mogą zarejestrować numer – tłumaczy Piotr Domański, główny specjalista ds. relacji z mediami i PR w Orange Polska.

Przeczytaj również: Rejestracja karty prepaid. Gdzie można to zrobić? [PEŁNA LISTA MIEJSC]

- Osobami, które mogą zarejestrować swój numer, są osoby dorosłe, legitymujące się dowodem osobistym lub paszportem oraz osoby w wieku 13 – 18 lat, posiadające dowód lub paszport. Osoby, które nie mogą dokonać rejestracji numeru, muszą poprosić uprawnioną do rejestracji osobę o zarejestrowanie danego numeru na siebie – podsumowuje Krzysztof Sylwerski z biura prasowego sieci Play.

Kartę SIM może zarejestrować zarówno osoba fizyczna, jak i prawna. Tak, jak wspomnieliśmy, osoba indywidualna podczas rejestracji powinna okazać dowód osobisty lub paszport, natomiast osoba prawna będzie musiała udostępnić numer NIP, REGON czy numer wpisu do ewidencji gospodarczej.

Zobacz także: Rejestracja karty SIM. Jak zarejestrować kartę SIM u poszczególnych operatorów? [PRZEWODNIK]

Warto podkreślić, że niektórzy operatorzy wprowadzili limity odnośnie rejestracji kart SIM. Innymi słowy, nie możemy w nieskończoność kupować i rejestrować kart prepaid. Istnieją też takie sieci, które nie ograniczają liczby kart, które wolno zarejestrować, ale bonusy za rejestrację przyznają tylko w przypadku kilku - kilkudziesięciu starterów. Inne limity kart obowiązują osoby indywidualne, a inne – firmy.

I tak, w T-Mobile, Heyah oraz Orange można zarejestrować do 20 kart na jedną osobę fizyczną i do 100 numerów na firmę. Inaczej jest w Play, gdzie nie ma ograniczeń co do ilości rejestrowanych przez jedną osobę kart, ale bonus za rejestrację przysługuje maksymalnie do 10 kart SIM. Z kolei w Plusie osoba indywidualna może pobrać bonus tylko za rejestrację pięciu kart prepaid. Również w tuBiedronka i Virgin Mobile wolno zarejestrować dowolną liczbę kart prepaid.

- W Virgin Mobile nie ma ograniczeń. Jedna osoba czy reprezentant firmy może zarejestrować na swoje dane dowolną liczbę kart SIM, pod warunkiem wykorzystywania tych kart zgodnie z regulaminem – wyjaśnia Mikołaj Ziemski z obgługującej VM agencji Multi PR.

Źródła: Superbiz, materiały prasowe

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: