SuperBiz wiadomości Ile kosztuje chodzenie na siłownię? Część 1. Ceny multikarnetów

Ile kosztuje chodzenie na siłownię? Część 1. Ceny multikarnetów

11.03.2017, godz. 11:00
siłownia
foto: Pixabay.com

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. To ostatni moment na rozpoczęcie treningów, aby zdążyć z wyrobieniem formy do lata. Dla tych, którzy nie mogą zmobilizować się do ćwiczenia w domu lub na świeżym powietrzu, dobrym rozwiązaniem może okazać się zakup karnetu na siłownię. Aby pomóc Wam w wyborze najkorzystniejszej oferty, sprawdziliśmy ceny multikarnetów, dostępnych dla klientów indywidualnych. Za tydzień przegląd cen karnetów w najpopularniejszych ogólnopolskich sieciach obiektów sportowo-rekreacyjnych.

OK System, MyLife czy BeActiv? Sprawdź, która oferta jest najbardziej dla Ciebie.

OK System
Multikarnety OK System są dostępne w trzech wariantach: Multikarnet Light, OK Clasic, OK Premium.
Pierwszy z wymienionych to podstawowy rodzaj karnetu sportowego. Zawiera wyłącznie usługi niezbędne do dbania o kondycję - siłownię, fitness, sztuki walki i basen. Light daje dostęp do ponad 2,6 tys. obiektów sportowo-rekreacyjnych w całej Polsce i umożliwia trzy wejścia do klubu sportowego w tygodniu. Jego cena wynosi 148,98 zł miesięcznie, chyba że nabywca zdecyduje się od razu na zakup karnetu na trzy miesiące – wtedy jego koszt zmniejsza się do 141,06 zł.

Sprawdź także: Ile kosztuje odchudzanie? Nawet blisko 5 tys. zł miesięcznie

Więcej możliwości daje karnet OK Clasic. Zapewnia dostęp do fitnessu, siłowni, basenu, sauny, aquaaerobicu, tańca, sztuk walki, groty solnej, ścianki wspinaczkowej, jogi, spinningu, indor cyclingu czy squasha. Nabywca ma ponadto możliwość ustalenia limitu korzystania z karnetu. Opcja dwóch wejść w tygodniu kosztuje miesięcznie przy karnecie na miesiąc 138,99 zł, zaś na trzy miesiące 131,64 zł. Za trzy wejścia w tygodniu zapłacimy zaś 168,99 zł przy karnecie na miesiąc i 160, 02 zł przy karnecie na trzy miesiące. Do niektórych usług obowiązują tu jednak dodatkowe dopłaty.

Karnet OK Premium przeznaczony dla najbardziej wymagających użytkowników. Poza dostępem do najszerszej gamy obiektów oraz usług sportowych i rekreacyjnych, daje dodatkowo dostęp jazdy na nartach czy gokartach, gry w tenisa, paintball, badmintona i squasha oraz ćwiczenia pod okiem trenera indywidualnego. Kupując multikarnet OK Premium również mamy możliwość wyboru czy chcemy chodzić na siłownię dwa czy trzy razy w tygodniu. W pierwszym przypadku za karnet na miesiąc zapłacimy 159 zł, a na trzy miesiące 150,57 zł. Jeśli zdecydujemy się na karnet, uprawniający do trzech wejść w tygodniu musimy liczyć się z kosztem 193,29 zł w przypadku karnetu na miesiąc i 183,06 zł w przypadku karnetu na trzy miesiące

Czytaj też: Pakiety, karnety i karty - czyli tajemnice motywacji pracownika

BeActive
Sporo tańszym rozwiązaniem, jednak tylko dla studentów oraz uczniów powyżej 16 roku życia, jest wykupienie karty BeActive. Daje ona dostęp do ponad 100 obiektów sportowych popularnych sieci, takich jak: Calypso czy S4, w całej Polsce. Karnety dostępne są w wariancie Comfort lub Open. Pierwszy z nich umożliwia ćwiczenie od poniedziałku do piątku do godz. 16.00 oraz w soboty i niedzielę w godzinach otwarcia klubów, zaś drugi – bez żadnych ograniczeń czasowych.
Cena karnetu Comfort na 30 dni wynosi 59 zł, zaś na pół roku 159 zł. Miesięczny karnet Open kosztuje z kolei 99 zł, zaś ten na pół roku 296 zł. Korzysta cena karnetów na pół roku, wynika z aktualnej promocji, w ramach której do karnetu na trzy miesiące, kolejne trzy miesiące dołączane są gratis.

MyLife
Ciekawym rozwiązaniem jest również karta MyLife. To pierwsze w Polsce połączenie abonamentu sportowego i medycznego w jeden pakiet usług. Karnet zapewnia nielimitowaną liczbą wejść do około 30 klubów fitness oraz opiekę medyczną w prawie 1000 placówkach w całej Polsce. Karta dostępna jest w trzech wariantach: Smart Promo, Smart i Flexi. Pierwsza opcja – Smart Promo – wiąże się z koniecznością podpisania umowy na rok i dokonania jednorazowej opłaty za cały okres jej obowiązywania w wysokości 1 309,00 zł, co daje 109,08 zł miesięcznie.

Zobacz również: Polacy na potegę kupują leki i suplementy diety

Decydując się na kartę Smart również podpisujemy umowę na rok, bez możliwości jej wypowiedzenia, jednak płatność rozłożona jest na miesięczne raty, po 119 zł. Najdrożej wychodzi użytkownika karta Flexi. Opłata za nią wynosi 149 zł miesięcznie. Wybór tej opcji oznacza konieczność podpisania umowy na czas nieokreślony z możliwością wypowiedzenia z zachowaniem trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia, który jest liczony od końca miesiąca kalendarzowego. Do ceny każdej karty doliczyć należy również 99 zł opłaty administracyjnej.

Źródło: oksystem.pl, ebeactive.pl, kartamylife.pl

autor: Grażyna Stefańska zobacz inne artykuły tego autora
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: