SuperBiz wiadomości Ile kosztuje jazda z Uberem? Czy jest taniej niż taksówką? [SONDA]

Ile kosztuje jazda z Uberem? Czy jest taniej niż taksówką? [SONDA]

12.12.2016, godz. 09:55
Kierowcy Ubera protestują
foto: SHUTTERSTOCK

Kierowcy z Ubera żądają wyższych cen za przejazdy. Twierdzą, że przy obecnym cenniku i wysokich opłatach za auta zarabiają za mało. Ile kosztuje jazda z Uberem? Czy jest taniej niż jazda tradycyjną  taksówką?

Wielki protest taksówkarzy
Uber przed wakacjami wprowadził nowy cennik z niższymi kwotami w opcji uberPOP. Zgodnie z nim ceny za usługi kształtują się następująco:

Zobacz również: 5 czerwca sobie nie pojeździsz. Taksówkarze zorganizowali wielki protest

Opłata początkowa 4 zł
Za kilometr 1,3 zł
Za minutę 0,25 zł
Opłata minimalna 8 zł
Opłata za anulowanie 10 zł

Zdaniem kierowców współpracujących z Uberem to za mało. Teraz chcą powrotu do stawek sprzed obniżki. Żądają podwyższenia do 7 zł stawki za tzw. trzaśnięcie drzwiami (opłata początkowa) oraz podniesienia do 1,50 zł opłaty za kilometr i do 0,35 zł opłaty za minutę.

Jak sytuacja wygląda w warszawskich korporacjach taksówkarskich? W większości za „trzaśniecie drzwiami” trzeba zapłacić 8 zł, za kilometr stawka dzienna waha się od ok. 1,3 do 2,4 zł (wiele korporacji oferuje stawkę 1,80 – 2 zł).

Dla porównania w Krakowie sytuacja w transporcie taxi wygląda następująco: opłata początkowa 6 zł i ok. 1,8 zł za km. Natomiast we Wrocławiu ceny za taksówkę prezentują się tak: 6 zł za trzaśnięcie drzwiami i 2,4 - 3 zł za km.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: