SuperBiz wiadomości Ile kosztuje mieszkanie w Warszawie? I gdzie jest najtaniej?

Ile kosztuje mieszkanie w Warszawie? I gdzie jest najtaniej?

15.07.2015, godz. 15:57
Mieszkanie z dopłatą
foto: SHUTTERSTOCK

Mieszkanie w Warszawie kosztuje krocie. To najdroższa lokalizacja w kraju. Mimo to wiele osób decyduje się zadłużyć na całe życie i kupić nieruchomość w stolicy.

ak wyliczają analitycy, rodzina z budżetem domowym wysokości 5 tys. zł, może zaciągnąć długoterminowy kredyt nawet na ok. 450 tys. zł. Jednaj wiele osób w bankach tak nie szarżuje i decyduje się jednak na nieruchomości najtańsze, ale o odpowiednim standardzie i wielkości (zwykle poszukiwane są dwa pokoje o pow. ok. 45 mkw.) i za takie lokum nabywcy są w stanie zapłacić maksymalnie 350 tys. zł.

Jak wyliczyli analitycy z portalu dompress.pl  najtaniej jest na stołecznej Białołęce.  Tutaj średnia cena ofertowa kształtuje się na poziomie 6,1 tys. zł/ m kw. Nieco drożej jest na Targówku. A ok. 7 tys. zł za m kw zapłacimy na osiedlu na Wilanowie. Jak się okazuje najdrożej kosztują mieszkania w nowych inwestycjach na Pradze Północ, gdzie nie brakuje lokali luksusowych, w których m kw powierzchni to wydatek rzędu 10 tys. zł.


W budownictwie o tradycyjnym standardzie dużo drożej jest na terenie lewobrzeżnej Warszawy. Za m kw mieszkania na Żoliborzu lub Mokotowie zapłacimy ponad 8 tys. zł. Nieco taniej jest na Woli, gdzie ceny za m kw uplasowały się na poziomie ok. 7,5 tys. zł.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: