SuperBiz wiadomości Ile kosztuje odchudzanie? Nawet blisko 5 tys. zł miesięcznie

Ile kosztuje odchudzanie? Nawet blisko 5 tys. zł miesięcznie

05.03.2017, godz. 12:00
Dieta, warzywa
foto: thinkstockphotos.com

Odchudzanie może być bardzo kosztowne. Ale czego nie robi się dla idealnej sylwetki. W dzisiejszych czasach nie wystarczy ogranienie posiłków i rezygnacja z samochodu, by odnieść fitsukces. Z odchudzaniem wiąże się wielki biznes.

Kiedyś chcąc zrzucić na lato zbędne kilogramy, wystarczyło ograniczyć porcje żywieniowe i ruszyć w teren na intensywne spacery lub bieganie. Dziś to nie wystarczy. Na bazie dążenia do idealnej sylwetki wyrósł wielki biznes. Współcześnie by być fit wypada skorzystać z oferty dietetyka, trenera personalnego, masażysty i kosmetyczki. Nie obędzie się rzecz jasna bez wielu sportów – jedna dyscyplina nie wystarczy.

Zobacz: Ceny kawy pójdą w górę

Osoby odchudzające się przede wszystkim stawiają na dietę. Oczywiście wymyśla ją dietetyk. Miesięczny koszt takich usług (dobranie diety, jadłospis i wizyty kontrolne, ewentualnie sprzedaż suplementów) to ok. 400 zł. A to dopiero początek. Produkty do skrzętnie dobranych posiłków trzeba kupić samemu. Miesięcznie na jedzenie można wydać ponad 1 tys. zł.

Dieta nie przyniesie rezultatów bez odpowiednich ćwiczeń. Najtaniej wychodzi kupno karty umożliwiającej wstęp do wielu ośrodków sportu. Wiele firm oferuje swoim pracownikom duże zniżki na takie karty. W sumie może to kosztować 100-150 zł. Jednak bardziej na topie jest posiadanie własnego trenera personalnego, który ułoży nam zestaw ćwiczeń i będzie pilnował, jak je wykonujemy. Pakiet co najmniej 16 takich treningów pod okiem fachowca może kosztować około 1,5 tys. zł. Jeśli jednak jesteś bardzo pojętny i nie potrzebujesz bata nad głową, to z powodzeniem możesz zdecydować się na wariant podstawowy, czyli konsultacja treningowa i trening wprowadzający. Taka usługa może kosztować około 100 zł.

Zobacz: Lidl zatrudni pracowników

Rzecz jasna do renomowanego ośrodka sportu nie pójdziesz w starych wyciągniętych dresach. Strój sportowy z dużej sieciówki może kosztować ok. 200 zł, ale za firmowe komplety trzeba wydać już nawet 500 zł. W zależności od uprawianej dyscypliny potrzebne będzie dobre obuwie lub inne akcesoria, co podnosi koszty o kolejne co najmniej 300 zł.

Sport i dieta to wciąż za mało. Wiele osób dodatkowo korzysta z dobrodziejstw salonów SPA lub gabinetów kosmetycznych. Na  pakiety upiększające (np. liposukcja ultradźwiękowa plus masaż bańką chińską – 6 zabiegów) trzeba przygotować co najmniej 700 zł.

Zatem podsumujmy, miesiąc nowoczesnego odchudzania kosztuje od ok. 2,6 tys. zł nawet do ok. 4,4 tys. zł.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: