SuperBiz wiadomości Ile kosztują obietnice Andrzeja Dudy? [WIDEO]

Ile kosztują obietnice Andrzeja Dudy? [WIDEO]

27.05.2015, godz. 13:13
Kinga Duda, Andrzej Duda, Agata Kornhauser
foto: Super Express

Co najmniej 250 mld zł mogą kosztować wyborcze obietnice Andrzeja Dudy. Większość z nich obciąży sektor finansowy oraz spowoduje wzrost długu publicznego. Jednak wprowadzenie w życie propozycji prezydenta-elekta zależeć będzie od wyników jesiennych wyborów parlamentarnych i poparcia nowego rządu dla jego pomysłów.

 Wśród kosztownych obietnic Andrzeja Dudy z kampanii wyborczej są między innymi: obniżenie wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn, dodatek w wysokości 500 zł miesięcznie na każde dziecko oraz podniesienie kwoty wolnej od podatku z obecnych 3091 zł do 8 tys. zł.

– Obietnice wyborcze mówią o większych dotacjiach chociażby rodzinnych. Dzięki temu zwiększy się popyt, firmy zaczną więcej produkować i więcej sprzedawać. Niestety, skądś te pieniądze trzeba wziąć, a zwykle bierzemy je w formie emisji długu. To zaś oznacza, że kiedyś te pieniądze będzie trzeba spłacić – wyjaśnia w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes Maciej Michalski, wiceprezes MM Prime TFI.

Źródło: NEWSERIA
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: