SuperBiz wiadomości Ile Lewandowscy zapłacą za poród? Ceny w klinikach prywatnych w Polsce i Niemczech

Ile Lewandowscy zapłacą za poród? Ceny w klinikach prywatnych w Polsce i Niemczech

07.12.2016, godz. 16:03
Robert Lewandowski, Anna Lewandowska
Anna i Robert Lewandowscy foto: Anna Lewandowska/FACEBOOK

Za mniej więcej cztery miesiące Robert i Anna Lewandowscy będą się cieszyć z narodzin pierwszego dziecka. Z całą pewnością zdecydują się na poród w prywatnej klinie. Ile mogą za to zapłacić? Sprawdziliśmy, jak kształtują się ceny porodów w Polsce i w Niemczech.

Zarówno w Polsce, jak i w Niemczech standard w prywatnych klinikach jest bardzo wysoki. Dotyczy to wszystkich aspektów: począwszy od jakości obsługi, przez wyposażenie, po świetne zaprojektowanie. Wnętrza takich placówek często bardziej przypominają pięciogwiazdkowe hotele, niż sale szpitalne. Pokoje i apartamenty wyposażone są w eleganckie meble i dodatki, a także wanny i prysznice z hydromasażem.

Sprawdź także: Ile Lewandowscy zarobią na ciąży? [GALERIA]

Ponadto znajdują się w nich nowoczesne łóżka i inne sprzęty porodowe oraz udogodnienia, takie jak: nawilżacze powietrza, klimatyzację, sprzęt grający, telewizory czy internet. Kliniki prywatne dbają o wszystko, co może umilić pacjentce pobyt w szpitalu i ułatwić poród, łącznie z możliwością zakwaterowania w klinice wraz z mężem lub inną bliską osobą.

Ile kosztuje poród w Polsce?
Za takie rozwiązanie trzeba jednak słono zapłacić, chociaż ceny są bardzo zróżnicowane. W Polsce zaczynają się od 3 tys. zł. Tyle kosztuje poród w klinice prywatnej wraz z pakietem opieki. Koszt porodu istotnie rośnie jeśli w grę wchodzi cesarskie cięcie. W Warszawie cena za taki zabieg kształtuje się od 11 tys. do 16 tys. zł. Obejmuje ona również opiekę przed- i poporodową.
Dużo mniej zapłacą Ci, którzy zdecydują się na poród w mniejszej miejscowości. W klinice Arciszewscy w Białymstoku poród naturalny kosztuje 1,7 tys. zł, a przez cesarskie – 2,3 tys. zł. Obie ceny obejmują bogaty pakiet opieki. Podobne ceny obowiązują również w klinice Eskulap w Bielsku-Białej.

Czytaj też: Lewandowscy zbili fortunę na sporcie i reklamach [ZAROBKI]

Najdroższym szpitalem jest warszawski Mediover – za poród przyjęty przez położną wraz z pakietem opieki zapłacimy tu 6 tys. zł, jeśli jednak ma być przy nim lekarz cena wzrasta do prawie 9 tys. zł. Dla najbardziej wymagających pacjentów klinika przygotowała specjalną ofertę za 16 tys. zł – w skład pakietu wchodzi m.in. samodzielny wybór całego zespołu, kompleksowa opieka medyczna, a także pięć dni w luksusowym apartamencie. Państwo Lewandowscy nie muszą liczyć się z kosztami i na pewno nie będą próbowali zaoszczędzić na tak ważnym wydarzeniu, w związku z czym jeśli decydowaliby się na poród w Polsce pewnie wybraliby podobną placówkę.

Ile kosztuje poród w Niemczech?
Jeśli wybiorą poród w Niemczech z ich kieszeni zniknie znacznie więcej. Dla przykładu w landzie Nadrenia-Palatynat ceny naturalnego porodu oraz pobytu w szpitalu od trzech do pięciu dni kształtują się od 1 594 do 2 146 euro, czyli od ponad 7 tys. do 9,5 tys. zł. Z kolei koszt pakietu obejmującego cesarskie cięcie to od 2 505 do 5 366 euro, tj. od prawie 12 tys. do blisko 24 tys. zł – tak wynika z danych hebammenfuerdeutschland.de. Serwis eltern.de szacuje, że średni koszt pobytu w niemieckiej klinice to 30 euro za dobę w pokoju dwuosobowym i 100 euro jeśli chce się mieć do dyspozycji cały pokój, czyli odpowiednio 133 i 443 zł.

Źródło: mjakmama24.pl, hebammenfuerdeutschland.de, eltern.de

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: