SuperBiz wiadomości Ile pieniędzy ma Elżbieta Rafalska [OŚWIADCZENIA MAJĄTKOWE]

Ile pieniędzy ma Elżbieta Rafalska [OŚWIADCZENIA MAJĄTKOWE]

09.01.2016, godz. 06:00
Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej: Elżbieta Rafalska
Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej: Elżbieta Rafalska foto: Facebook

Kancelaria premiera opublikowała oświadczenia majątkowe członków Rady Ministrów. Zobacz, jaki majątek ma Elżbieta Rafalska szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej.

Elżbieta Rafalska stoi na czele Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Jakim majątkiem dysponuje pani minister?

Przeczytaj: Polacy bankrutują na potęgę

Elżbieta Rafalska wspólnie  z małżonkiem ma dom o pow. 180 mkw razem z działką warty 340 tys. zł i mieszkanie o pow. 52 mkw. warte 130 tys. zł.

Minister Rafalska w oświadczeniach majątkowych przyznaje, że ma grunt orny o pow. 0,0034 ha przylegający do działki z domem przeznaczony na przydomowy ogródek (34 mkw).

Z oświadczeń majątkowych Elżbiety Rafalskiej wypełnianych w listopadzie wynika, że w minionym roku zarobiła całkiem nieźle. Z tytułu pracy w parlamencie otrzymała ok. 133 tys. zł. Oprócz tego w formie diety z Rady Ochrony Pracy otrzymała 17,5 tys. zł. Dodatkowo 6 tys.  zł wpłynęło z tytułu najmu mieszkania. Zatem w sumie miesięcznie Elżbieta Rafalska zarabiała ok. 14 tys. zł

Z takiej sumy można coś odłożyć. I tak minister resortu rodziny, pracy i polityki społecznej ulokowała na koncie 140 tys. zł i ok. 1,622 tys. franków szwajcarskich (ok 6 tys. zł) oszczędności.

Elżbieta Rafalska nie żałuje grosza na samochody. Ma trzy auta: toyota corolla z 2012 roku, opel vectra z 1996 roku i suzuki swift z 2003 roku.

Ale wszystko wskazuje na to, że pani minister żyje ponad stan. Ma zaciągnięty kredyt hipoteczny we frankach szwajcarskich na zakup domu. Jednak zadłużona była na 10 lat i jak wszystko pójdzie zgodnie z planem, to już latem tego roku zapłaci ostatnią ratę.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: