SuperBiz wiadomości Ile trzeba zapłacić, by profesjonalista posprzątał nasze mieszkanie na święta

Ile trzeba zapłacić, by profesjonalista posprzątał nasze mieszkanie na święta

21.12.2015, godz. 12:12
sprzątanie, sprzątaczka
foto: EAST NEWS

W przedświątecznej gorączce często zapominamy, że w świętach chodzi o to, by pobyć z rodziną czy po prostu się zrelaksować. Bywa, że po kupieniu prezentów, gotowaniu i porządkach jesteśmy tak zmęczeni, że na świętowanie nie mamy już nawet ochoty. Aby to zmienić, można powierzyć część obowiązków, np. sprzątanie, profesjonalistom. Ale ile to kosztuje?

Zarówno firmy jak i osoby prywatne zajmujące się sprzątaniem odnotowują gwałtowny wzrost zainteresowania ich usługami od początku grudnia. W tym roku popyt na sprzątanie jest tak duży, że w największych polskich miastach sprzątacze odmawiają przyjmowania zleceń już od dwóch tygodni – mają po prostu bardzo napięte grafiki. Największy problem mają właściciele mieszkań i domów, którzy na co dzień nie korzystają z usług ekip sprzątających, a więc nie mają wykupionego abonamentu, a nie zdążyli ze świątecznym porządkami. W takim przypadku cena usługi wzrasta.

ZOBACZ TEŻ: Ile kosztuje karp? Zobacz, gdzie jest najtaniej

Jeśli już ktoś zdecyduje się nas odwiedzić, by posprzątać nasz dom tuż przed Wigilią, musimy liczyć się z tym, że przyjdzie bardzo wcześnie rano albo późnym wieczorem. Profesjonaliście sprzątanie zajmie od 2 do 5 godzin (zależnie od mieszkania), za które trzeba jednak słono zapłacić. Podobne stawki obowiązują zarówno u firm sprzątających jak i u osób prywatnych, ale trzeba się liczyć z tym, że w firmach koszt sprzątania jest przeważnie o 20 proc. wyższy niż u prywatnych sprzątaczy. Popularna jest też w wielu firmach usługa SOS, czyli ekspresowe sprzątanie na zawołanie, za które do standardowej ceny usługi należy doliczyć ok. 30 zł.

ZOBACZ TEŻ: Ile kosztuje choinka?

A jak kształtują się standardowe ceny? To zależy od bardzo wielu czynników: od konkretnej firmy czy osoby, od wielkości naszego lokum, od tego, czy zapewniamy środki czyszczące i ile do pokonania mają profesjonaliści, by do nas dojechać. Typowe przedświąteczne porządki to wycieranie kurzy, porządki w kuchni, mycie podłóg (bez pastowania), sprzątanie łazienki, mycie luster i wyrzucenie śmieci. Za to zapłacimy ok. 100 zł. Cena ta wzrasta, im wyższy jest metraż lokalu. Dopłacić też trzeba za dodatkowe usługi.

ILE ZAPAŁCISZ ZA SPRZĄTANIE PRZED ŚWIĘTAMI:

- w kawalerce (30 m kw.)
100 zł w standardzie
mycie okien – 80-120 zł
trzepanie dywanu – 10 zł
pastowanie podłogi – 15 zł
RAZEM: nawet 250 zł

- 3-pokojowego mieszkania (60 m kw.)
150 zł w standardzie
mycie okien – 150 zł
trzepanie dywanów – 30 zł
pastowanie podłogi – 20 zł
RAZEM: nawet 350 zł

- 5-pokojowego mieszkania (100 m kw.)
180-220 zł w standardzie
mycie okien – 160 zł
trzepanie dywanów – 50 zł
pastowanie podłogi – 30 zł
RAZEM: nawet 460 zł

- domu (150 m. kw)
250 zł w standardzie
mycie okien – 150-280 zł
trzepanie dywanów – 60-100 zł
pastowanie podłogi – 50 zł
RAZEM: nawet 680 zł

Źródło: regiopraca.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: