SuperBiz wiadomości Ile zarabia księgowa? [ZAROBKI]

Ile zarabia księgowa? [ZAROBKI]

17.03.2017, godz. 14:10
podatki
foto: dreamstime

Praca w księgowości jest postrzegana jako jedna z lepiej płatnych, stabilna, choć wymagająca odpowiedzialności. Ogromne zarobki księgowych mogą okazać się jednak mitem, ponieważ ich pensja zależy zazwyczaj od wielu czynników, a różnica w zarobkach może wynosić nawet kilka tysięcy zł.

Jak w każdym zawodzie, płace w księgowości istotnie różnią się w zależności od stanowiska i miejsca zamieszkania. Jak pokazują badania przeprowadzone przez firmę Sedlak&Sedlak średnia zarobków w tej branży w 2016 roku wyniosła 3,9 tys. zł. ¼ pracujących zarabia powyżej 5,3 tys. zł, a ¼ – poniżej 2,9 tys. zł.

Zobacz także: Zarobki na kolei. Jaką pensję ma konduktor czy maszynista? [INFOGRAFIKA]


W zależności od stanowiska, liczyć można nawet na 10 tys. zł – tyle może zarabić główny księgowy w dużej, warszawskiej firmie, choć średnia to ok. 8,5 tys. zł brutto. Młodszy księgowy może liczyć niestety na zarobek rzędu poniżej 2,3 tys. zł. Płace różnią się jednak w stolicy i innych miastach – w Warszawie młodszy księgowy może zainkasować nawet 3,4 tys. brutto.

Sprawdź również: Ile zarabia motorniczy w Polsce? [WYNAGRODZENIA]

 

Różnice w płacach ze względu na miejsce zamieszkania mogą wynosić nawet kilkaset złotych. Także ze względu na wielkość firmy zarobki się zmieniają - w dużym przedsiębiorstwie mogą być nawet 2 razy wyższe niż w małej firmie.

 

Źródło: Sedlak&Sedlak /pulshr.pl /money.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: