SuperBiz wiadomości Inteligentna karta w Pekao pozwoli zaoszczędzić na wakacjach

Inteligentna karta w Pekao pozwoli zaoszczędzić na wakacjach

22.07.2015, godz. 12:12
Karta płatnicza
foto: Jupiterimages

Kiedy wyjeżdżamy za granicę i zabraknie nam gotówki, jesteśmy zmuszeni do płacenia kartą. To wiąże się jednak z kosztami przewalutowania na złotówki kwoty, którą wydaliśmy w lokalnej walucie. Bank Pekao wprowadza inteligentne rozwiązanie dla tych, którzy mają konta nie tylko w złotówkach, ale i obcej walucie. Inteligentna karta MasterCard będzie pobierała pieniądze z konta w tej walucie, którą płacimy.

Dotyczy to kont prowadzonych w euro, dolarach, funtach lub frankach. Udogodnienie dla klientów ma wyglądać tak, że jeśli ktoś pobierze za granicą np. euro, karta sama zdecyduje o tym, że pieniądze zostaną pobrane z jego rachunku w tej walucie, a nie konta złotówkowego. Jeśli karta nie znajdzie środków na danym koncie albo też będziemy pobierać pieniądze w walucie innej niż wyżej wymienione, wtedy zostanie po staremu – pieniądze zostaną pobrane z konta w złotówkach i koszty przewalutowania będzie trzeba ponieść. Najlepsze jest to, że klient nie musi przed wyjazdem składać żadnych dyspozycji w banku. Karta sama będzie wiedziała, co robić.

ZOBACZ TEŻ: Drastyczna zmiana w mBanku. Będzie trudniej uniknąć opłaty za korzystanie z karty

O kartę mogą się starać posiadacze wszystkich pakietów kont w Pekao. Jej podstawowa wersja kosztuje 6,99 zł miesięcznie, a wersja premium (dla tych, którzy mają Eurokonto Premium i Premium Plus) – 9,99 zł. Opłat tych można uniknąć, dokonując czterech transakcji bezgotówkowych w miesiącu. Jeśli ktoś zdecyduje się na zmówienie karty do końca września, do końca roku będzie z niej korzystał zupełnie bezpłatnie. Przez kolejne trzy miesiące nie będą pobierane opłaty za wypłacanie pieniędzy z bankomatów na całym świecie, a potem za darmo będzie można korzystać ze wszystkich bankomatów grupy UniCredit.

Żródło: prnews.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: