SuperBiz wiadomości Internetowa wpadka PiS-u. Sami krytykują podatek bankowy!

Internetowa wpadka PiS-u. Sami krytykują podatek bankowy!

09.11.2015, godz. 13:19
Bank
foto: AKPA/ Archiwum

O co chodzi?! - to pytanie samo nasuwa się na myśl, kiedy wejdzie się na stronę internetową Prawa i Sprawiedliwości, na której partia przedstawia m.in. swoje propozycje programowe dotyczące podatków i finansów państwa. Wśród wielu dokumentów można tam przeczytać analizę ekspercką, która jest miażdżąca dla jednej ze sztandarowych obietnic partii Jarosława Kaczyńskiego co do wprowadzenia podatku bankowego!

Aby zapoznać się z dokumentem, należy wejść na stronę wybierzpis.org.pl i wybrać zakładkę „Materiały programowe”. Wtedy naszym oczom ukaże się m.in. pole „Projekty ustaw podatkowych”, a po kliknięciu w nie zobaczymy spis dokumentów, które wyjaśniają plany PiS-u.

ZOBACZ TEŻ: Nowy rząd zrobi rejestr firm. Każda z nich zapłaci po 200 zł

Najbardziej zastanawiająca jest „OPINIA dotycząca projektu ustawy o podatku od transakcji finansowych” czyli tzw. podatku bankowego. Jej autor, radca prawny, Filip Seredyński twierdzi, że pozytywne skutki opodatkowania transakcji finansowych nie zostały udowodnione! Jego opinia wręcz miażdży jedną z najważniejszych propozycji PiS-u.

ZOBACZ TEŻ: Polacy wolą śmieciówki zamiast etatów

Jak pisze portal natemat.pl, nie wiadomo, w jaki sposób dokument trafił na stronę. Faktem jest jednak, że jego umieszczenie tam jest dziwne – dlaczego bowiem PiS sam chciałby podkopać forsowany przez siebie projekt? Z pełną ekspertyzą drastyczną dla podatku bankowego PiS-u można się zapoznać tutaj >>>

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: