SuperBiz wiadomości Intratna posada dla żony Ziobry. Patrycja Kotecka została szefem marketingu Link4

Intratna posada dla żony Ziobry. Patrycja Kotecka została szefem marketingu Link4

18.03.2016, godz. 13:23
Patrycja Kotecka
Patrycja Kotecka foto: Super Express

Patrycja Kotecka, żona ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, zastąpi na stanowisku dyrektora marketingu Link4, Bartosza Kwiecińskiego, który przeszedł do PZU. Jest odpowiedzialna za komunikację marketingową, współpracę z domami mediowymi, badania marketingowe oraz e-biznes. Link4 należy do PZU.

- Nowym dyrektorem marketingu Link4 została Patrycja Kotecka - potwierdził "Wyborczej" Marek Baran, rzecznik ubezpieczyciela. Jako pierwsza poinformował o tym "Dziennik Ubezpieczeniowy". Wcześniej Kotecka była związana z branżą medialną, zarządzała programami informacyjnymi w TVP, była także wydawcą programów publicystycznych i dziennikarką. Publikowała teksty m.in. w "Życiu Warszawy", "Super Expressie" i "Gazecie Bankowej". W TV4 prowadziła autorski program śledczy "Detektor - raport Czwórki".

Zobacz też: Każdy zapłaci 15 zł za abonament RTV. Rząd podnosi opłaty za prąd

Patrycja Kotecka, żona ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, przez ostatnie pięć lat kierowała projektami public relations w agencji reklamowej Apella. To spółka należąca do SKOK Holding, powołana do prowadzenia obsługi marketingowej Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych (SKOK). Apella jest głównym udziałowcem spółki Fratria, która wydaje m.in. tygodnik "wSieci". To ciąg dalszy zmian u państwowego ubezpieczyciela. W PZU dotychczasowego prezesa, Andrzeja Klesyka, który szefował gigantowi ubezpieczeniowemu od blisko ośmiu lat, zastąpił Michał Krupiński. Do dymisji podał się wtedy również Witold Jaworski, członek zarządu PZU. Michał Krupiński to debiutant w branży ubezpieczeniowej. W poprzednim rządzie PiS, mając 25 lat, został najmłodszym w dziejach podsekretarzem stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa.

Wcześniej walne zgromadzenie PZU odwołało siedmiu z dziewięciu członków rady nadzorczej. Nowymi członkami rady nadzorczej PZU zostali : Piotr Paszko (adiunkt na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu), Marcin Chludziński (prezes Fundacji Republikańskiej), prawnicy Marcin Gargas i Maciej Zborowski, Radosław Potrzeszcz, senior partner kancelarii Głuchowski Siemiątkowski Zwara i Partnerzy, oraz Eligiusz Krześniak, partner warszawskiego biura kancelarii Squire Patton Boggs. Na wniosek PKO TFI powołano także Jerzego Paluchniaka. Jest biegłym rewidentem, pracuje w dziale audytu firmy doradczej KPMG.

Przeczytaj także: Po godzinie 22 nie kupisz alkoholu! Posłowie PiS i PO chcą zakazać sprzedaży nocą

Oprócz Michała Krupińskiego na stanowisko prezesa nowa rada nadzorcza wybrała do zarządu Roberta Pietryszyna, Beatę Kozłowską-Chyłę, Pawła Surówkę i dotychczasowego prezesa Link4 - Rogera Hodgkissa. Z kolei na stanowisko prezesa Link4 został powołany Tomasz Tarkowski, poprzednio w zarządzie PZU. Zmiany personalne dotyczyły też biura prasowego i działu marketingu. Ze stanowiska została też odwołana prezes zarządu Fundacji PZU, Izabela Rakuć-Kochaniak i rzecznik PZU - Michał Witkowski.

źródło: gazeta.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: