SuperBiz wiadomości Jak poprawić błędy we wniosku 500+? Minister Marczuk wyjaśnia

Jak poprawić błędy we wniosku 500+? Minister Marczuk wyjaśnia

14.04.2016, godz. 06:00
Bartosz Marczuk
Bartosz Marczuk foto: EAST NEWS

Rodzice, którzy złożyli wnioski 500+ drogą elektroniczną i popełnili błąd, mogą go w prosty sposób naprawić. - Jeśli sami się zorientowaliśmy, że popełniliśmy błędy, możemy złożyć wniosek przez internet raz jeszcze i poprzedniego gmina nie będzie rozpatrywać - wyjaśnia w RDC wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Bartosz Marczuk.

A warto się spieszyć z poprawkami, bo samorządy już wypłacają pieniądze. Pierwsze rodziny dostały już świadczenie wychowawcze kilka dni po uruchomieniu programu. Przykładowo w Łodzi wypłacono 2,5 tys. zł w rodzinie z pięciorgiem dzieci. Jeszcze większa suma trafi do jednej z katowickich rodzin, gdzie ratusz potwierdził przelew na sumę 4 tys. zł.

Zobacz koniecznie: 500 zł na dziecko: 4 tys. zł na jedną rodzinę. Nowy rekord padł w Katowicach

Wiele rodzin jednak nie otrzymało jeszcze pieniędzy, pomimo złożonego wniosku, ponieważ znalazły się w nim błędy. Do sprawy odniósł się w RDC wiceminister Bartosz Marczuk. - Tryb reklamacyjny wniosku online przewiduje, że wszystko odbywa się elektronicznie. Jeśli sami się zorientowaliśmy, że popełniliśmy błędy, możemy złożyć wniosek online raz jeszcze i poprzedniego gmina nie będzie rozpatrywać.

Dodał, że w przypadku wątpliwości czy wnioskodawca popełnił błąd, warto poczekać na e-mail od samorządu ze wskazaniem na nieprawidłowości.

Jednak w przypadku składania wniosku o 500+ w formie papierowej, korekta również musi być na papierze, co wiąże się z ponowną wizytą w odpowiedniej placówce. Niestety skutkuje to również późniejszym terminem wypłaty - analogicznie jak choćby w przypadku korekty zeznania podatkowego.

500 ZŁ NA DZIECKO - WNIOSEK

WNIOSEK W PDF

WNIOSEK W WORDZIE

 

Sprawdź również: Jak bez błędów wypełnić wniosek o świadczenie rodzinne?

 

Źródło: RDC/Superbiz

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: