SuperBiz wiadomości Jak zdobyć pierwszy milion. Wielki konkurs dla naukowców!

Jak zdobyć pierwszy milion. Wielki konkurs dla naukowców!

27.04.2016, godz. 11:27
Rząd doceni naukowców
foto: sxc.hu

Synthos S.A., europejski lider w produkcji kauczuków syntetycznych oraz polistyrenów do spieniania EPS, zaprasza do udziału w konkursie dla naukowców – badaczy w obszarze chemii. Nagrodą dla najlepszego polskiego chemika jest okrągły milion złotych.

Nigdy dotąd w historii polskiej nauki nie było konkursu, w którym do wygrania byłaby tak wysoka suma.

Synthos Chemical Award

Zgłoszenia będą przyjmowane od 1 maja do 31 lipca 2016 roku. Konkurs skierowany jest do polskich naukowców, którzy swoją działalność naukową i badawczą realizują w dziedzinie chemii. Do udziału fundator zaprasza osoby, które nie ukończyły 50. roku życia, posiadają obywatelstwo polskie i dokonały odkrycia naukowego, które zostało wdrożone lub ma szansę na wdrożenie i może przyczynić się do rozwoju polskiego przemysłu chemicznego. Zwycięzcę poznamy podczas uroczystej gali w lutym 2017 roku.

„Od lat Synthos rozwija działania badawczo- rozwojowe i wiemy, że inwestujemy w naszą przyszłość. Chcemy, aby nagroda Synthos Chemical Award pokazała jak prężnie rozwija się innowacyjna branża chemiczna w Polsce. Wierzymy, że zachęcimy młodych ludzi do działań badawczych w dziedzinie chemii, bo przyszłość narodowej gospodarki zależy od osiągnięć naukowych rodzimych naukowców" - podkreśla prezes Tomasz Kalwat

Organizator i patroni

Kapitułę konkursu tworzą wybitni polscy naukowcy: prof. Stanisław Penczek (przewodniczący), prof. Karol Grela, prof. Bogdan Marciniec, prof. Krzysztof Matyjaszewski, prof. Mieczysław Mąkosza oraz przedstawiciele pomysłodawcy konkursu i fundator nagrody, którym jest Synthos S.A.
Patronat instytucjonalny objęło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Rozwoju, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Polska Izba Przemysłu Chemicznego oraz Instytut Sobieskiego.

Patronami medialnymi zostały: TVP, Rzeczpospolita, Nauka w Polsce PAP, wSieci, Interia, Nowy Przemysł, Przemysł Chemiczny.

Synthos S.A. jest pierwszym w Europie producentem kauczuków emulsyjnych, wiodącym europejskim producentem kauczuków NdBR i SSBR oraz polistyrenu do spieniania. Firma od 2009 roku rozwija obszar badań i rozwoju. W ciągu ostatnich 5 lat zakończono prace nad 17 projektami, które zaowocowały wprowadzeniem na rynek 17 nowych produktów. Obecnie Centrum Badawczo-Rozwojowe prowadzi prace nad ponad 20 projektami.

Szczegółowe informacje, m.in. regulamin i zasady zgłoszeń, dostępne są na oficjalnej stronie konkursu: www.synthosaward.com

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: