SuperBiz wiadomości Jakie zapasy gazu ma PGNiG?

Jakie zapasy gazu ma PGNiG?

15.07.2016, godz. 15:44
WSZYSTKO, CO CHCIELIBYŚMY WIEDZIEĆ O GAZIE, A BOIMY SIĘ ZAPYTAĆ
foto: SHUTTERSTOCK

Na koniec czerwca PGNiG miał w magazynach ok. 1,6 mld metrów sześć. gazu – poinformowała w spółka w wybranych szacunkowych danych dotyczących drugiego kwartału i pierwszego półrocza br.

Spółka podała też, że w pierwszym półroczu sprowadziła do Polski 5,54 mld m sześc. gazu z kierunku wschodniego i 0,21 mld m sześc. gazu LNG.

Czytaj również: PGNiG: Terminal LNG to dostęp do globalnego rynku gazu

PGNiG wydobyło w pierwszej połowie 2016 r. 2,26 mld m sześc. gazu, z czego 0,29 mld m sześc. przypadało na spółkę córkę PGNiG – PGNiG Upstream (posiada ona udziały w koncesjach poszukiwawczo-wydobywczych na Morzach Norweskim, Północnym i Barentsa). Generalnie w drugim kwartale 2016 r. gazowa spółka sprzedała 5 mld m sześc. gazu, w całym pierwszym półroczu było to 12,99 mld m sześc. tego paliwa.

W ostatnich dniach spółka podpisała list intencyjny o rozszerzeniu współpracy z Orlen Upstream (spółką wydobywczą z Grupy PKN Orlen). Obie firmy chcą współpracować przy poszukiwaniu i ewentualnym wydobyciu gazu ziemnego ze złóż w rejonach: Basenu Pomorskiego, Basenu Lubelskiego, Monokliny Przedsudeckiej, Bloku Gorzowa oraz Przedgórza Karpat i w Karpatach.

Źródło: PAP, oprac. MK

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: