SuperBiz wiadomości Janusz Piechociński przechodzi z polityki do biznesu. Nowa fucha b. wicepremiera

Janusz Piechociński przechodzi z polityki do biznesu. Nowa fucha b. wicepremiera

02.06.2017, godz. 12:51
Wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński
B. wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński foto: Super Express

Janusz Piechociński, który w rządzie Donalda Tuska pełnił funkcję wicepremiera i ministra gospodarki, w ostatnich wyborach parlamentarnych poniósł klęskę i nie dostał się do Sejmu. „Puls Biznesu” zdradza, że Piechociński przechodzi z polityki do... firmy ubezpieczeniowej!

Firma ta to TUW Medicum. Licencję na działalność zdobyła ona przed dwoma laty, a na rynek weszła w zeszłym roku. Nic więc dziwnego, że tak młode przedsiębiorstwo chce budować sobie sieć kontaktów biznesowych. To właśnie w rozwoju firmy ma pomóc Piechociński, który od 1 czerwca stał się członkiem zarządu ubezpieczalni. Jak sam tłumaczy, mimo że z tego rodzaju biznesem nie miał wcześniej do czynienia, to „łatwych zadań nie lubi” i rzuca się na głęboką wodę.

ZOBACZ TEŻ: Rafalska zapowiada zmiany w 500 Plus, a Piechociński wytyka błędy programu

Wciąż nie od końca znany jest zakres obowiązków Piechocińskiego. Wiadomo, że będzie pomagał w rozwoju firmy i zdobywaniu nowych kontaktów biznesowych, głównie w krajach Dalekiego Wschodu. Sam Piechociński stawia przed sobą zadanie przekonania Polaków do ubezpieczeń medycznych, które wciąż w naszym kraju mają marginalny udział w rynku.

Źródło: pb.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: