SuperBiz wiadomości Jarosław Kaczyński: Polacy nie mogą być tanią siłą roboczą dla bogatszych od nas!

Jarosław Kaczyński: Polacy nie mogą być tanią siłą roboczą dla bogatszych od nas!

04.06.2016, godz. 12:57
Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński foto: Super Express

- Polska musi byc krajem, który ma szanse rozwojowe, a nie krajem, który jest zapleczem z tanią silą roboczą dla tych bogatszych od nas - powiedział Jarosław Kaczyński podczas zjazdu okręgowego PiS w Warszawie.

Jarosław Kaczyński, prezes PiS ostro wypowiedział się na temat sytuacji na naszym rynku pracy i emigracji zarobkowej Polaków. - 2200 zł brutto to najczęściej występująca w Polsce pensja. To sytuacja fatalna dla Polaków. My rezerwuarem taniej siły roboczej [dla innych państw] być nie chcemy - podkreślił ostro Kaczyński podczas swojego wystąpienia na zjeździe okręgowym partii w Warszawie.

Jak tę sytuację zmienić? Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego kluczem do sukcesu jest suwerenność państwa. - Suwerenność to prawo do szybszego rozwoju. Ostatecznym celem planu Morawieckiego jest wysoki poziom naszego rozwoju. A własną politykę gospodarczą może prowadzić tylko państwo suwerenne z własnym ośrodkiem dyspozycji politycznej. My broniąc suwerennosci, bronimy prawa do szybkiego rozwoju.

Kaczyński zaznaczył, że celem rządu PiS jest stopniowe zbliżanie sie naszej gospodarki do państw zachodnich. Każdego roku mamy być bliżej celu.

Zobacz: Bramki na A4 będą otwarte na Światowe Dni Młodzieży?

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: