SuperBiz wiadomości Jeden z najbogatszych Polaków na celowniku CBA

Jeden z najbogatszych Polaków na celowniku CBA

07.07.2016, godz. 10:38
CBA zatrzymało polityka związanego z PiS
foto: EAST NEWS

Centralne Biuro Śledcze weszło do spółki Echo Investment oraz licznych firm Michała Sołowowa, polskiego miliardera z Kielc. Na polecenie prokuratury Krzysztof K., były dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz współpracownik Sołowowa, został zatrzymany.

Agenci CBA wkroczyli do 20 różnych spółek na terenie całego kraju. Weszli m.in. do Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, Wydziału Inżynierii Politechniki Warszawskiej, Synthosu, Barlinka i Echo Investment.

Przeczytaj również: CBA znów w akcji. Agenci w 12 Specjalnych Strefach Ekonomicznych

Chociaż prokuratura nie podała do oficjalnej wiadomości nazwiska Sołowowa, dziennikarzom Wyborczej udało się ustalić je na podstawie opisu zatrzymanego. Krzysztof K. był prokurentem spółki Echo Investment, jednej z największych w Polsce firm inwestycyjno-deweloperskich, która jeszcze do niedawna należała do Sołowowa, a także zasiadał w radach nadzorczych Synthosu i Barlinka – oba przedsiębiorstwa są własnością miliardera. Nalot NCBiR może mieć związek z grantami, jakie otrzymywały od NCBiR Synthos, Barlinek oraz inne podmioty należące do kielczanina.

Źródło: kielce.wyborcza.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: