SuperBiz wiadomości Jego drużyna przegrywała, on i tak na nią postawił. Za 50 funtów zgarnął 72 tys.!

Jego drużyna przegrywała, on i tak na nią postawił. Za 50 funtów zgarnął 72 tys.!

14.03.2016, godz. 11:41
Leicester City
Leicester City foto: EAST NEWS

Prawdziwy kibic wie, że powinien być ze swoją drużyną nie tylko w obliczu zwycięstw, ale i porażek. O prawdziwości tego twierdzenia przekonał się niedawno kibic z Wielkiej Brytanii, który na swój przegrywający klub piłkarski postawił u bukmachera 50 funtów (ok. 275 zł), a po roku, kiedy drużyna zaczęła niespodziewanie piąć się w tabeli Premier League, zgarnął aż 72 tys. funtów (ok. 400 tys. zł!).

Jeszcze rok temu mało kto przypuszczał, że angielski klub piłkarski Leicester City będzie miał jakiekolwiek szanse na zdobycie tytułu mistrza Anglii. Drużyna była w ubiegłym sezonie jedną z najsłabszych w Premier League, a bukmacherzy byli tak pewni, że ten stan się nie zmieni, iż za jednego funta postawionego na jej zwycięstwo proponowali aż 5 tys. funtów.

ZOBACZ TEŻ: Sprzedali wóz agenta 007. Cena ogromna, choć autem… nie można jeździć!

Niespodziewanie Leicester zaczął jednak osiągać zwycięstwa. Obecnie znajduje się na pierwszym miejscu w tabeli Premier League i ma naprawdę spore szanse na tytuł najlepszej drużyny piłkarskiej w Anglii. Jeszcze zanim to nastąpiło, w swój team nie zwątpił jeden z zagorzałych kibiców, który postawił 50 funtów na zwycięstwo ukochanej drużyny. Jeśli faktycznie by wygrała, mógłby otrzymać aż 250 tys. funtów (ok. 1,4 mln zł)!

ZOBACZ TEŻ: Skąd się wzięło powiedzenie „wyjść jak Zabłocki na mydle”

Na początku tego miesiąca kibic postanowił jednak nie ryzykować – zainkasował 72 tys. funtów, które bukmacher zaproponował mu za wycofanie zakładu na dziewięć kolejek przed zakończeniem sezonu piłkarskiego. Okazuje się, że takich przypadków może być jeszcze więcej – jak się spekuluje, kibice obdarzeni szóstym zmysłem za postawione na Leicester zakłady mogą „ogołocić” jedną z największych brytyjskich firm bukmacherskich na kwotę 2 mln funtów (ok. 11 mln zł).

Źródło: taniabrytania.uk

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: