SuperBiz wiadomości Jerzy Mazgaj całkowicie porzucił Almę. Akcje spółki idą wyraźnie do góry

Jerzy Mazgaj całkowicie porzucił Almę. Akcje spółki idą wyraźnie do góry

02.02.2017, godz. 13:39
Jerzy Mazgaj z żoną
Jerzy Mazgaj z żoną foto: © AKPA

Były prezes Almy Market Jerzy Mazgaj, zrezygnował w środę z zasiadania w radzie nadzorczej spółki. Tym samym milioner pożegnał się z biznesem w delikatesach. W jego ślady poszła małżonka i brat, którzy również opuścili radę nadzorczą. W rękach biznesmena pozostało jedynie 12 proc. akcji Almy Market. Na wieść o zmianach personalnych w spółce, jej akcje na giełdzie wstrzeliły o prawie 9 proc.

W środę w późnych godzinach wieczornych spółka poinformowała o zmianach w radzie nadzorczej, z której zrezygnowały cztery osoby. Wśród nich Jerzy Mazgaj, jego żona Barbara oraz brat Wojciech.

Zobacz też: 500 plus w Auchan: winni zostaną ukarani, ale oświadczenia wciąż będą zbierane

To kolejny etap wycofywania z się z biznesu w Almie Market przez milionera. Pod koniec zeszłego roku Mazgaj przestał być prezesem spółki, a w styczniu tego roku pozbył się sporego pakietu akcji. Jak szacuje Money.pl, sprzedał wówczas prawie milion akcji, wartych według średniej notowań w styczniu blisko 2,3 mln zł.

I choć w rękach biznesmena pozostało jedynie zaledwie 657 tys. akcji, stanowiących niecałe 12 proc. wszystkich udziałów, są to jednak w dużej mierze papiery uprzywilejowane co do głosu, a więc dają mu 36,28 proc. głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy.

Niewykluczone, że Mazgaj wkrótce pożegna się i z tym pakietem. Patrząc na reakcję inwestorów w czwartek, tylko na to czekają. Dziś wartość Almy Market skoczyła do góry o prawie 9 proc.

Czytaj również: Właściciel Almy do zwolnionych pracowników bez pensji: "Też mam ciężką sytuację"

Nadal sytuacja spółki jest nie do pozazdroszczenia. Z 50 sklepów Almy funkcjonuje zaledwie kilka. Jednocześnie trwa postępowanie sanacyjne. Zarząd krakowskiej spółki liczy na to, że postępowanie pomoże firmie podźwignąć się z finansowego dołka. W najbardziej czarnym scenariuszu Almie Market grozi upadłość.

 

Źródło: Money.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: