SuperBiz wiadomości Jerzy Mazgaj nie jest już prezesem Almy

Jerzy Mazgaj nie jest już prezesem Almy

16.11.2016, godz. 19:08
Alma jest na granicy bankructwa
foto: Facebook

Jerzy Mazgaj nie jest już prezesem spółki Alma Market. Został on oddelegowany do rady nadzorczej spółki. Czy uda się jeszcze uratować znane delikatesy przed bankructwem?

Jerzy Mazgaj, główny udziałowiec Almy nie jest już prezesem spółki, która posiada delikatesy Alma. Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy spółki Alma Market dokonało zmian w zarządzie. Jak podała spółka w komunikacie,  stanowisko dotychczas zajmowane przez Jerzego Mazgaja przejmuje Rafał Dyląg.  Nowy prezes ukończył Wydział Mechaniczny Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie. Pełnił funkcję Prezesa Zarządu w spółkach: Apreo Fresh Sp. z o.o., Equus Fresh Sp. z o.o., Equus S.A., Equus Sp. z o.o. W latach 2005-2008 był Członkiem Zarządu Związku Prywatnych Przetwórców Mleka.

To nie koniec zmian w tej firmie. W składzie Rady Nadzorczej nie ma już Władysława Kardasińskiego. Jego miejsce zajmuje teraz… Jerzy Mazgaj.

Przypomnijmy, że spółka Alma Market od miesięcy boryka się z poważnymi problemami. Znikają sklepy z szyldem Alma, a te które jeszcze istnieją dosłownie świecą pustkami. Mnóstwo pracowników traci zatrudnienie. Pojawiają się także informację dotyczące zaległości wypłat wynagrodzeń.

Tymczasem do sądu wpłynął wniosek o sanację, jednak cały proces  mający uratować tonącą firmę znacznie przeciąga się. Sąd na razie zabezpieczył majątek Almy, ustanawiając tymczasowego nadzorcę. Zatem przed nowym prezesem stoją ogromne wyzwania.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: