SuperBiz wiadomości Johnny Depp pokłócił się z doradcami o 100 mln złotych

Johnny Depp pokłócił się z doradcami o 100 mln złotych

02.02.2017, godz. 12:02
Johnny Depp
foto: SHUTTERSTOCK

Johnny Depp pozwał własnych menedżerów biznesowych. Zarzuca im oszustwa finansowe i złe zarządzenie jego majątkiem, a swoje straty szacuje na 25 mln dol. (ok. 100 mln złotych). Z kolei pracownicy pozwanej firmy doradczej twierdzą, że aktor wpadł w problemy finansowe, ponieważ wydaje 2 mln dol. (8 mln zł) miesięcznie. Jak podkreślają, Depp przeznacza 30 tys. dol. (ok. 120 tys. zł) miesięcznie na wino, a za swój luksusowy jacht zapłacił 18 mln dol. (72 mln złotych).

Johnny Depp uznał, że zarządzająca do niedawna jego finansami Grupa Menedżerów (ang. The Management Group, TMG) jest mu winna 25 mln dol. (ok. 100 mln złotych). Na tyle wycenił swoje straty poniesione wskutek złego dysponowania jego majątkiem. Doradcy biznesowi, podatkowi i księgowi z TMG reprezentowali interesy Deppa w latach 1999 – 2016. Aktor zaciągał za ich pośrednictwem pożyczki, aby spłacać długi. Jednak w zeszłym roku zwolnił swoich pracowników, zarzucając im oszustwa finansowe, zaniedbania i naruszenie obowiązku powierniczego. Wynajęta przez aktora kancelaria prawna utrzymuje także, że przedsiębiorstwo nie złożyło na czas jego zeznania podatkowego, co kosztowało gwiazdę ok. 5,7 mln dol. kary (ok. 22,8 mln złotych).

Zobacz także: Johnny Depp kupił grecką wyspę za 4,2 mln euro

Spółka TMG nie pozostała dłużna Deppowi i też wniosła pozew do sądu. Domaga się 4,2 mln dol. (168 mln zł) odszkodowania. Jak argumentują menedżerowie, gwiazda „jest w pełni odpowiedzialna za wszelkie zawirowania związane ze swoim majątkiem". Podkreślają, że aktor żył ponad stan, mimo że wielokrotnie przypominali mu o jego sytuacji finansowej. W pozwie wytoczonym przeciwko Deppowi zarządcy przedstawili listę jego wydatków.

Przeczytaj również: 11 mln zł kosztowało najdroższe mieszkanie w Warszawie

Według Grupy Menedżerów TMG bohater „Piratów z Karaibów" wydał ponad 75 mln dol. (300 mln zł) na 14 domów, kolejne 3 mln dol. (12 mln zł) poszło na wysadzenie z armaty prochów pisarza, Huntera S. Thompsona. Ponadto aktor miał wynająć 12 magazynów na swoją kolekcję pamiątek z Hollywood.

Lista kosztownych wydatków Johnny'ego Deppa

75 mln dol. (300 mln zł) na 14 domów

18 mln dol. (72 mln zł) na 45-metrowy jacht
4 mln (16 mln zł) na nieudaną próbę rozkręcenia wytwórni płytowej (Unison Music)
3 mln dol. (12 mln zł) na wysadzenie z armaty prochów Huntera S. Thompsona
300 tys. dol. miesięcznie (1,2 mln zł) na utrzymanie 40 pracowników
200 tys. dol. miesięcznie (3,2 mln zł) na prywatne samoloty
150 tys. dol. miesięcznie (600 tys. zł) na ochronę
30 tys. dol. miesięcznie (120 tys. zł) na zakup i dostawę wina

Kłopoty Deepa są spowodowane nie tylko wystawnym życiem, ale także spektakularnym rozwodem z Amber Heard, który kosztował go 7 mln dol. (28 mln złotych). Po miesiącach procesowania się, byli małżonkowie w końcu doszli do porozumienia. Mimo trudnej sytuacji osobistej, bankrutujący aktor w dalszym ciągu zarabiał na swoje utrzymanie. W tym roku ponownie zobaczymy go na dużym ekranie. Nie wiadomo jeszcze, jaki zysk przyniosą mu dwie produkcje: „Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara" i „Morderstwo w Orient Expressie". Z kolei w 2018 r. będzie miał premierę horror z Deepem roli głównej, „Niewidzialny mężczyzna".

Źródła: bbc.com, filmweb.pl, unisonmusic.com, antyradio.pl, hollywoodreporter.com

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: