SuperBiz wiadomości 500 zł na dziecko. Pobierz wniosek już dziś, a szybciej dostaniesz pieniądze [WNIOSEK 500 zł na dziecko]

500 zł na dziecko. Pobierz wniosek już dziś, a szybciej dostaniesz pieniądze [WNIOSEK 500 zł na dziecko]

31.03.2016, godz. 14:12
Szczęśliwe rodziny
Szczęśliwe rodziny foto: SHUTTERSTOCK

500 zł na dziecko, czyli projekt Rodzina 500+ już od piątku zacznie funkcjonować w praktyce. Oczywiście to dopiero początki - 1 kwietnia rozpocznie się składanie wniosków o 500 zł na dziecko, nie zaś wypłaty. Wniosek warto pobrać i wypełnić wcześniej, ponieważ chętnych do otrzymania pieniędzy będzie prawie 3 miliony rodzin w całej Polsce. Choć MRPiPS ma trzy miesiące na wypłatę pierwszych świadczeń z wyrównaniem od kwietnia, to warto zrobić to w dniu uruchomienia programu.

- Złożenie wniosku o świadczenie jest bezpłatne i ani bank, ani jakakolwiek instytucja, firma nie mogą żądać pieniędzy za jego pobranie, pomoc w wypełnieniu czy złożeniu. Ministerstwo przestrzega przed korzystaniem ze stron, na których oferowane są tego typu odpłatne usługi. - Nie będziemy bezczynnie patrzeć na próby wyłudzania pieniędzy - zadeklarowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Wnioski, które można pobrać poniżej, należy składać od 1 kwietnia tego roku w formie papierowej w gminie, w której mieszkamy (np. ośrodku pomocy społecznej lub innej jednostce organizacyjnej wyznaczonej przez gminę), a także za pośrednictwem Poczty Polskiej. Dokumenty można również wysłać drogą elektroniczną w systemie ePUAP, za pomocą portalu Emp@tia (empatia.mrpips.gov.pl), PUE ZUS oraz poprzez internetowe konto bankowe. Wydawanie i przyjmowanie wniosków jest bezpłatne.

500 ZŁ NA DZIECKO - WNIOSEK

WNIOSEK W PDF

WNIOSEK W WORDZIE

Zobacz również: 500 zł na dziecko. Sprawdź czy Twój bank jest w programie "Rodzina 500+"

Programem "Rodzina 500+" objętych będzie 2,7 mln rodzin, które otrzymają 500 zł na 3,7 mln dzieci. Przy tak dużej liczbie świadczeniobiorców, resort obawia się o zakorkowanie się systemu i problemów z wypłacaniem pieniędzy.

- Jeżeli nawet złoży się wniosek pod koniec kwietnia albo na początku maja, bądź nawet w czerwcu, to dostanie się pieniądze z wyrównaniem - zapewniła Rafalska. - Apelujemy, żeby to nie była nawałnica osób składających wnioski, ale ja jestem przekonana, że samorządy mają tą świadomość i obawę żebyśmy wszyscy w tym samym dniu nie składali wniosku i prowadzą akcję informacyjną - dodała.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: