SuperBiz wiadomości Już jutro dzień otwarty u… komorników! Kto powinien skorzystać?

Już jutro dzień otwarty u… komorników! Kto powinien skorzystać?

21.11.2016, godz. 13:14
Komornik
foto: EAST NEWS

Już jutro - we wtorek, 22 listopada - komornicy po raz szósty otwierają swoje kancelarie. I to w całej Polsce. Podczas spotkań z komornikami bezpłatnie będzie można uzyskać informacje z zakresu postępowania egzekucyjnego. W jaki sposób dostać się na spotkanie i które placówki będą brały udział w wydarzeniu?

„Nie unikaj komornika” - to hasło tegorocznego VI Ogólnopolskiego Dnia Otwartego Komorników Sądowych. „Tego dnia w kancelariach komorniczych w całej Polsce będzie można uzyskać bezpłatne informacje prawne z zakresu postępowania egzekucyjnego” - czytamy w komunikacie prasowym Krajowej Rady Komorniczej. Kto powinien zainteresować się dniem otwartym? Jest to każda osoba, która chciałaby uzyskać praktyczną wiedzę na temat praw wierzyciela i dłużnika w postępowaniu egzekucyjnym oraz zasad postępowania w sytuacji, kiedy do drzwi zapuka komornik. Organizatorom zależy także na zwiększaniu świadomości dłużników co do konsekwencji nieodbierania pism komorniczych.

ZOBACZ TEŻ: Od dziś komornik szybciej ściągnie pieniądze z konta

W jaki sposób można wziąć udział w dniu otwartym? Wystarczy odwiedzić jedną z dyżurujących kancelarii lub zadzwonić na infolinię, aby uzyskać ważne informacje. Dyżury komorników będą odbywać się także u powiatowych rzeczników konsumentów w całej Polsce. Lista miejsc, które biorą udział w akcji, dostępna jest na stronie www.lepiejtowiedziec.pl, a numer infolinii to (22) 299-87-77. Telefon będzie czynny jutro w godzinach 8.00-20.00, kancelarie będą oczekiwały odwiedzających w godz. 9.00-15.00. Dzień Otwarty Komorników Sądowych odbędzie się pod patronatem Ministerstwa Sprawiedliwości i we współpracy z Stowarzyszeniem Federacja Konsumentów.

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: