SuperBiz wiadomości Kaczyński broni ustawy o sprzedaży ziemi. "Ona jest dla rolników, nie spekulantów i obcych"

Kaczyński broni ustawy o sprzedaży ziemi. "Ona jest dla rolników, nie spekulantów i obcych"

14.11.2016, godz. 15:11
Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński foto: EAST NEWS

Jarosław Kaczyński w niedzielę na Kongresie Wsi Polskiej bronił ustawy o obrocie ziemią autorstwa PiS. - Polska ziemia nie jest dla spekulantów, nie jest dla obcych, jest dla polskich rolników - podkreślał prezes Prawa i Sprawiedliwości.

- Polska ziemia nie jest dla spekulantów, nie jest dla obcych, jest dla polskich rolników - powiedział Jarosław Kaczyński. Według niego sprzedaż ziemi należącej do państwa trzeba wstrzymać do czasu, aż "polscy rolnicy się wzbogacą".

Czytaj też: Zmiany w budżecie. Rolnicy dostaną 9 mld zł zaliczki na dopłaty

Kaczyński podkreślił w przemówieniu, że ziemia to "wartość, którą trzeba chronić". - Podjęliśmy odpowiednie decyzje. Dziś polska ziemia nie jest dla spekulantów, nie jest dla obcych, jest dla polskich rolników - mówił szef PiS.

- Nasłuchaliśmy się w tej sprawie wielu krytyk, wielu ataków, ale pamiętajcie - dobry gospodarz chce powiększać swoją ojcowiznę, dba o nią, a nie myśli o tym, że będzie ją sprzedawał. Stąd nasze decyzje. Stąd także słuszna decyzja o powstrzymaniu sprzedaży ziemi państwowej, a to ciągle jest 1,5 mln hektarów. To słuszna decyzja - przekonywał Kaczyński.

- Trzeba doczekać do momentu, kiedy polska wieś, polscy rolnicy się wzbogacą, że będą mogli tę ziemię kupować, bo ona musi być dla polskich rolników - dodał.

Sprawdź też: 500 Plus w rodzinach rolniczych. Jaki dokumenty trzeba złożyć?

Pod koniec kwietnia weszła w życie ustawa o wstrzymaniu sprzedaży nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: