SuperBiz wiadomości Kaczyński na kongresie PiS: „szkodnik Balcerowicz” i pieniądze z OFE

Kaczyński na kongresie PiS: „szkodnik Balcerowicz” i pieniądze z OFE

03.07.2016, godz. 14:37
Jarosław Kaczyński
foto: AP

Musimy odrzucić ostatecznie nieszczęsne koncepcje szkodnika Balcerowicza – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński na kongresie tej partii. Mówił też m.in. o tym, jak PiS widzi przyszłość pieniędzy zgromadzonych w OFE.

Podczas kongresu PiS, który odbył się w sobotę (2 lipca) Jarosław Kaczyński został po raz kolejny wybrany na prezesa PiS. Jego kandydaturę poparło 1008 delegatów, 7 było przeciw, jeden się wstrzymał. Nie miał żadnych kontrkandydatów.

Podczas kongresu Kaczyński mówił do kolegów z partii: „Musimy szanowni państwo iść do przodu, musimy dotrzymać obietnic, musimy być kompetentni i uczciwi; musimy odrzucić kompleksy. Musimy odrzucić ostatecznie nieszczęsne koncepcje szkodnika Balcerowicza, postawić na Morawieckiego w gospodarce, musimy proszę państwa z wiarą iść do przodu i formułować nowe propozycje dla społeczeństwa”.

Zobacz także: 500 zł na dziecko szukają w OFE?

Nowy-stary szef PiS tłumaczył, że jedna z tych propozycji już  jest. Chodzi o resztę środków zgromadzonych w otwartych funduszach emerytalnych (OFE). Zdaniem Kaczyńskiego dziś te pieniądze „w gruncie rzeczy tracą na wartości”, a mogą być „podstawą nowych ważnych przedsięwzięć, które będą budowały siłę naszej polityki gospodarczej, ale także będą wspierały milion polskich gospodarstw domowych”.

Źródło: PAP, oprac. MK

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: