SuperBiz wiadomości Kaczyński wieszczy katastrofę. Tuż po wyborach zabraknie pieniędzy dla górników?

Kaczyński wieszczy katastrofę. Tuż po wyborach zabraknie pieniędzy dla górników?

13.07.2015, godz. 14:43
Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński foto: EAST NEWS

Prezes PiS-u, Jarosław Kaczyński, wieszczy poważny kryzys w górnictwie już po wyborach parlamentarnych. Polityk uważa, że może zabraknąć pieniędzy na wypłaty dla górników, a wszystko przez „sytuację tworzoną w przemyślany sposób”, która ma na celu być pułapką dla potencjalnego nowego rządu. Rewelacje te ogłoszono na konferencji prasowej w Warszawie. Obecny na konferencji poseł PiS-u Piotr Naimski otwarcie powiedział, że do katastrofy mogą doprowadzić działania PO i PSL.

- To stan, o którym powinno wiedzieć społeczeństwo – mówił Kaczyński, opisując rzekomo rozgrywający się na naszych oczach proceder. Według prezesa PiS-u, obecnie celowo przeprowadzane są działania mające na celu osłabienie zaufania do nowego rządu, który najpewniej powstanie po wyborach parlamentarnych. Kaczyński uważa, że już jesienią możemy spodziewać się bardzo poważnego kryzysu w górnictwie, którego elementem ma być brak środków na wypłaty dla górników.

Poseł Naimski, który zabrał głos po prezesie, oświadczył, że „zarządy spółek węglowych w tej chwili ciułają pieniądze na kolejną wypłatę dla pracowników w lipcu i sierpniu”, podczas gdy rząd PO-PSL ogłasza sukces planu ratunkowego dla kopalń. Poseł powiedział, że destrukcyjnym działaniu polegającym na zadłużaniu się spółek, za co później ma być obwiniany nowy rząd. Co zamierza w tej sytuacji zrobić PiS? Kaczyński ogłosił, że „nie jest jego zadaniem podpowiadanie pani Kopacz, która sama powinna opowiedzieć o swoich zamiarach”.

Źródło: Wyborcza.pl, Gazeta.pl

ZOBACZ TEŻ: Rząd przyjął program Śląsk 2.0. Miliardy zł do Funduszy, 72 mln dla szkolnictwa zawodowego

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: