SuperBiz wiadomości Karta Dużej Rodziny: są nowe zniżki, ministerstwo zapowiada „nowe otwarcie”

Karta Dużej Rodziny: są nowe zniżki, ministerstwo zapowiada „nowe otwarcie”

09.06.2016, godz. 15:05
Elżbieta Rafalska
Elżbieta Rafalska foto: Agencja Gazeta

Trzy nowe firmy dołączyły dziś do programu Karta Dużej Rodziny, a kolejne dwie rozszerzyło swoją ofertę. Jednocześnie Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zapowiada, że program czeka „nowe otwarcie”, dzięki któremu będzie on lepiej dopasowany do potrzeb rodzin.

Program Karta Dużej Rodziny został uruchomiony w połowie 2014 r. W jego ramach rodziny z co najmniej trójką dzieci mogą korzystać z oferty zniżek itp. w ponad 11 tys. miejsc zgłoszonych przez ponad tysiąc firm i instytucji. Do tej pory wydano 1,5 mln Kart.

W czwartek (9.06.) Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska podpisała umowę z kolejnymi firmami, które oferować będą zniżki posiadaczom Karty. Są to: Orange Polska S.A., Martes Sport Sp. z o.o., oraz Europejska Karta Młodzieżowa EURO26.

Czytaj również: Karta Dużej Rodziny: miała pomóc, a prawie nic nie daje

Zniżki oferowane przez Orange to m.in. 5 kart SIM gratis do współdzielenia nielimitowanych usług i pakietów przypisanych do numeru głównego (zniżka 30 zł miesięcznie),  4 karty SIM gratis do współdzielenia internetu (zniżka 15 zł na miesiąc) oraz 20 GB dodatkowego pakietu danych na start do wykorzystania w czasie trwania umowy.

Martes Sport oferuje z kolei 10 proc. rabatu na cały asortyment firmy. W przypadku Europejskiej Karty Młodzieżowej EURO26 zniżka dotyczy zakupu kart: EURO26, EURO26 Polska Sport, EURO26 World, EURO26 Sport.

Firmy, które rozszerzyły swoją ofertę dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny to Carrefour i Energa. Carrefour zwiększa liczbę sklepów, w których honorowana jest Karta Dużej Rodziny. Do tej pory w programie brały udział wyłącznie hipermarkety (84). Od 1 lipca do programu włączonych zostanie blisko 140 supermarketów. Carrefour to pierwsza sieć wielkiej dystrybucji w Polsce, która przystąpiła do programu Karta Dużej Rodziny.

Zobacz także: Carrefour testuje inteligentne wózki na zakupy

Propozycja Energa – Obrót S.A. to z kolei nowa oferty „Po Prostu Rodzina”, w ramach której opłata za kWh energii elektrycznej w taryfie jednostrefowej G11 została obniżona z 0,295 zł do 0,285 zł brutto, a opłata handlowa z 5,37 zł do  4,99 zł/m-c (przy korzystaniu z elektronicznej faktury).

Kto może ubiegać się o Kartę Dużej Rodziny?
Karta przysługuje niezależnie od uzyskiwanych dochodów rodzinom z co najmniej trójką dzieci:
- w wieku do ukończenia 18 roku życia,
- w wieku do ukończenia 25 roku życia, w przypadku gdy dziecko uczy się w szkole lub szkole wyższej,
- bez ograniczeń wiekowych, w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności.

Zobacz także: Młodzi zarabiają mniej niż seniorzy

Aby otrzymać Kartę Dużej Rodziny należy złożyć wniosek w gminie odpowiadającej miejscu zamieszkania. Wniosek w imieniu rodziny, może złożyć każdy pełnoletni jej członek. Karta Dużej Rodziny wydawana jest bezpłatnie i bez względu na dochód.

Jakie zmiany planuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej?
Resort zapowiada, że program Karta Dużej Rodziny czekają duże zmiany. Zostanie uruchomiona specjalna aplikacja mobilna „KDR na smartfonie”, dzięki której, aby skorzystać ze zniżki wystarczy pokazać kartę w telefonie. Dodatkowo, dzięki funkcji geolokalizacji posiadacz karty będzie mógł szybko sprawdzić w telefonie, gdzie w pobliżu może skorzystać ze zniżek. Ministerstwo chce także rozszerzyć ofertę ulg dla posiadaczy KDR. Planowana jest również intensywna kampania informacyjno-promocyjna skierowana do potencjalnych partnerów oraz rodzin wielodzietnych.

Źródło: MRPiPS, oprac. MK

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: