SuperBiz wiadomości Karta Dużej Rodziny rozszerza swój zasięg. Kto ją może otrzymać?

Karta Dużej Rodziny rozszerza swój zasięg. Kto ją może otrzymać?

04.05.2017, godz. 16:48
Rodzina, wiosna
foto: SHUTTERSTOCK

Bartosz Marczuk, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej zapowiedział, że zostanie powiększony wachlarz osób, którym przysługuje Karta Dużej Rodziny. Na zmianach skorzystają rodzice dorosłych dzieci.

O Kartę Dużej Rodziny będzie mogła ubiegać się każda familia, w której wychowuje się bądź wychowywało się w przeszłości minimum troje dzieci, bez względu na wiek dziecka – zapowiedział podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Bartosz Marczuk. Jak argumentował, to niesprawiedliwe, że karta nie przysługuje rodzinom, które np. odchowały dziesięcioro dzieci.

Zobacz także: Karta Dużej Rodziny w Lidlu. Elżbieta Rafalska komentuje decyzję firmy Lidl Polska

Karta Dużej Rodziny uprawnia do różnego rodzaju ulg, a także wiąże się z dodatkowymi profitami. Oznacza tańsze bilety na basen czy zniżki na zakupy. Obecnie Karta Dużej Rodziny przysługuje rodzinie z co najmniej trójką dzieci do 18. lub 25. roku życia, w przypadku osób, które się uczą. Łącznie z kary mogą korzystać ok. 2 miliony Polaków. Wydano już ponad 1,7 mln kart. Co miesiąc otrzymuje je kolejne 5 tys. osób. O przyznanie Karty Dużej Rodziny można złożyć wniosek w gminie według miejsca zamieszkania.

Oprac. na podst. finanse.wp.pl, mpips.gov.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: