SuperBiz wiadomości Karta kredytowa Ubera. Spółka rozpocznie współpracę ze znanym bankiem

Karta kredytowa Ubera. Spółka rozpocznie współpracę ze znanym bankiem

03.08.2017, godz. 11:52
Uber przekazywał władzom fałszywe informacje
Uber przekazywał władzom fałszywe informacje foto: SHUTTERSTOCK

Uber zapowiedział, że jeszcze w tym roku na rynek trafią specjalne karty kredytowe z jego logiem. Plastiki wejdą do oferty jednego ze znanych brytyjskich banków. Lojalni klienci prawdopodobnie dostaną dodatkowe środki na przejazdy Uberem.

Użytkownicy Ubera będą mogli przystąpić do programu lojalnościowego, który zostanie zrealizowany we współpracy z bankiem Barclays. O planach Ubera poifnormowała agencja AP. Nie wiadomo jeszcze, jakie profity będą płynąć z posiadania karty kredytowej Ubera, ale możemy zgadywać, że ich właściciele dostaną zniżki lub dodatkowe środki na przejazdy. Już teraz właściciele platynowych kart American Express otrzymują od Ubera 200 dolarów rocznie na przejazdy. Uber wprowadza programy lojalnościowe, mimo że w wielu krajach jego działalność może znaleźć się na cenzurowanym. W Polsce z Uberem walczy środowisko taksówkarzy, a Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa szykuje ustawę, która może znacznie utrudnić działalność kierowcom Ubera.

Chociaż w Polsce nie ma oddziałów banku Barclays, to Uber rozwija swoją działalność również w naszym kraju. Niedawno mieszkańcy kilku dużych miast zyskali możliwość zamówienia przez aplikację Uber... helikopteru. Usługa została udostępniona w ramach pilotażowego programu UberHELIKOPTER. Z kolei w lutym br. Uber wprowadził na terenie Warszawy usługę UberEATS. Przez aplikację o tej samej nazwie mieszkańcy stolicy mogą zamówić jedzenie z dostawą do domu. W aplikacji znajdą oferty licznych partnerów Ubera, którzy specjalizują się zarówno w polskiej kuchni, jaki i w daniach z różnych zakątków świata. Do ceny posiłku należy doliczyć kwotę 7,99 zł za transport.

Zobacz też: Uber EATS już działa w Polsce! Sprawdź, gdzie zamówisz jedzenie z Uberem
Przeczytaj też: Helikoptery Ubera w promocyjnej cenie. Loty nad miastem od 20 złotych!
Polecamy: Uber ukrywał lokalizację kierowców, żeby unikać płacenia kar

Oprac. na podst. businessinsider.com.pl, superbiz.se.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: