SuperBiz wiadomości Karuzela kręci się dalej. Dziś padło na PGE

Karuzela kręci się dalej. Dziś padło na PGE

23.03.2016, godz. 11:20
Podsekretarz Stanu Henryk Baranowski
Podsekretarz Stanu Henryk Baranowski foto: msp.gov.pl

Polska Grupa Energetyczna ma nowego prezesa. I wiceprezes. I dwóch wiceprezesów.

Rada Nadzorcza PGE powołała Henryka Baranowskiego w skład zarządu IX kadencji od dnia 31 marca 2016 roku i powierzyła mu funkcję prezesa. Na początku marca premier Beata Szydło przyjęła rezygnację Baranowskiego ze stanowiska podsekretarza stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa, które piastował od 19 listopada zeszłego roku. W ministerstwie nadzorował Departamenty Spółek Strategicznych oraz Nadzoru Właścicielskiego, a także prace nad terminalem LNG w Świnoujściu.

ZOBACZ TEŻ: PiS walczy z wiatrakami

Rada Nadzorcza zdecydowała też o powołaniu Marty Gajęckiej na wiceprezesa zarządu ds. rozwoju rynku i relacji międzynarodowych, Bolesława Jankowskiego na wiceprezesa zarządu ds. handlu oraz Pawła Śliwy na wiceprezesa zarządu ds. innowacji, czytamy w komunikacie. Jednocześnie Śliwa zrezygnował z członkostwa w RN PGE.

ZOBACZ TEŻ: Do 2020 roku musimy organiczyć zużycie energii o aż 20 procent [WIDEO]

Grupa kapitałowa PGE ma ponad 5 milionów klientów, jest liderem sektora z ok. 40-procentowym udziałem w rynku wytwarzania konwencjonalnego, 30-procentowym w sprzedaży dla klientów końcowych oraz ok. 12-procentowym w OZE. Spółka jest notowana na GPW od 2009 roku, a przez ostatnie 12 miesięcy jej kurs spadł o ponad jedną czwartą.

ZOBACZ TEŻ: Ile kosztuje zwolnienie prezesa spółki z udziałem Skarbu Państwa? Sprawdź, kto dostanie najwięcej

źródło: PGE, ISBNews

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: