SuperBiz wiadomości KAS zwalnia emerytów. Związkowcy zaniepokojeni

KAS zwalnia emerytów. Związkowcy zaniepokojeni

02.06.2017, godz. 15:40
URZĄD SKARBOWY.
foto: Super Express

Około 3 tys. osób straci pracę w Krajowej Administracji Skarbowej – wynika z zapowiedzi wiceministra finansów Mariana Banasia. Bez pracy zostaną głównie osoby w wieku emerytalnym. Na ich miejsce zostaną zatrudnieni ekonomiści, prawnicy czy informatycy.

Początkowo KAS podpisze nowe umowy z kilkoma setkami pracowników. Będą oni stanowili 2 – 3 procent kadry. Propozycję pracy w KAS złożono 95 proc. personelu związanego wcześniej ze skarbówką. Pracownicy średniego szczebla dostaną podwyżki, ale Ministerstwo Finansów nie ujawniło ich wysokości. Część pracowników zrzeszonych w związku zawodowym Celnicy.pl negatywnie odniosło się do planowanych zmian. Sławomir Siwy, przewodniczący związku powiedział RMF FM, że liczba zwolnionych z KAS funkcjonariuszy Służby Celnej może przekroczyć zapowiadane przez Ministerstwo Finansów 5 procent.

Zobacz też: Paweł Cybulski nowym wiceministrem finansów i zastępcą szefa KAS

Krajowa Administracja Skarbowa to nowa instytucja, która działa od 1 marca bieżącego roku. Powstała ona w wyniku połączenia urzędów podatkowych, kontroli skarbowej i Służby Celnej. Resort finansów liczy na to, że dzięki KAS wzrośnie skuteczność walki z przestępcami podatkowymi.

Oprac. na podst. biznes.onet.pl, celnicy.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: