SuperBiz wiadomości KGHM ma nowego prezesa

KGHM ma nowego prezesa

28.10.2016, godz. 17:43
Radosław Domagalski-Łabędzki
foto: EAST NEWS

Rada Nadzorcza Kombinatu Górniczo-Hutniczego Miedzi odwołała dotychczasowego prezesa Krzysztofa Skórę i powołała Radosława Domagalskiego- Łabędzkiego. Ten drugi jeszcze dzisiaj po południu był wiceminstrem rozwoju.

"Pani premier odwołała wiceministra Domagalskiego-Łabędzkiego z funkcji. Jest powołany przez radę nadzorczą KGHM na prezesa" - powiedział Polskiej Agencji Prasowej rzecznik rządu Rafał Bochenek.

Radosław Domagalski - Łabędzki od grudnia 2015 roku był wiceministrem rozwoju. Wcześniej był prezesem zarządu Magellan Trading Co. Ltd w Chinach, a także w American Enterprise Institute w Waszyngtonie. Jest współzałożycielem Polsko-Chińskiej Izby Handlowej w Szanghaju. Z wykształcenia prawnik.

Krzysztof Skóra miał trzy podejścia do KGHM: od lutego tego roku do dzisiaj oraz w latach 2006-2008 był prezesem, a w pierwszej połowie lat 90. był członkiem rady nadzorczej miedziowej spółki. Skóra jest radnym PiS w sejmiku dolnośląskim.

ZOBACZ TEŻ: Zdobywcy Złotych Laurów. Za co dostali nagrody? [ZOBACZ]

KGHM jest jedną z największych polskich spółek i jest jednym z czołowych na świecie producentów miedzi i srebra. Obecnie Skarb Państwa posiada 31,79 proc. akcji KGHM. Pozostała część jest w rękach polskich i zagranicznych akcjonariuszy indywidualnych i instytucjonalnych.

W pierwszym półroczu 2016 r. Grupa KGHM wypracowała zysk netto na poziomie 298 mln zł, zaś zadłużenie netto  w okresie styczeń-czerwiec 2016 r. wzrosło o 207 mln USD, co miało związek z finansowaniem działalności inwestycyjnej.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: