SuperBiz wiadomości Kierowcy! Od poniedziałku 24 kwietnia punkty karne do sprawdzenia w internecie

Kierowcy! Od poniedziałku 24 kwietnia punkty karne do sprawdzenia w internecie

21.04.2017, godz. 21:44
kobieta kierowca
kobieta kierowca foto: materiały prasowe

Dobra wiadomość dla kierowców. Od poniedziałku 24 kwietnia będą mieli oni okazję sprawdzić w internecie liczbę zebranych punktów karnych. E-usługa będzie dostępna za darmo na portalu Obywatel.gov.pl. Początkowo Ministerstwo Cyfryzacji zapowiadało uruchomienie systemu już 1 kwietnia.

Start systemu, w którym kierowca będzie mógł sprawdzić bez wychodzenia z domu, ile punktów karnych nazbierał, zapowiedziano na 1 kwietnia. Teraz nowym terminem jest 24 kwietnia. Aby skorzystać z e-usługi potrzebny jest Profil Zaufany (eGO).

Zobacz również: Masz punkty karne? Ubezpieczyciele chcą ci podnieść stawki za OC!

Profil Zaufany (eG0) można założyć, rejestrując się na stronie pz.gov.pl, a następnie odwiedzając Punkt Potwierdzający z ważnym dokumentem tożsamości lub "z wykorzystaniem zewnętrznego dostawcy tożsamości". Obecnie z takiej opcji mogą skorzystać klienci kilku banków: PKO BP, Inteligo, ING, Envelo, Millennium Bank. W najbliższych tygodniach do grona zewnętrznych dostawców tożsamości dołączą kolejne instytucje.

W systemie swoje nazwisko będą mogli na razie odnaleźć ci, którzy mają na koncie od 1 do 23 punktów karnych. Wszyscy kierowcy będą widnieli na liście dopiero od czerwca 2018 r., kiedy uruchomiony zostanie w końcu CEPiK 2.0.

Sprawdź koniecznie: Nowy taryfikator mandatów 2017


Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: