SuperBiz wiadomości Klienci Netii, strzeżcie się! Hakerzy wysyłają e-maile z wirusami

Klienci Netii, strzeżcie się! Hakerzy wysyłają e-maile z wirusami

22.03.2017, godz. 11:44
HAKERZY.
foto: SHUTTERSTOCK

Jeżeli jesteś klientem Netii i otrzymałeś na swój adres mailowy wiadomość o niezapłaconej fakturze, miej się na baczności – to może być atak hakerski! Serwis zaufanatrzeciastrona.pl ostrzega, że już po raz kolejny, podszywając się pod coraz to nowe firmy, zawirusowane maile wysyła ta sama osoba. Pod żadnym pozorem nie wolno otwierać załącznika wysyłanego wraz z wiadomością.

Maile z „niezapłaconą fakturą” wyglądają bardzo wiarygodnie – wysyłane są z adresu bliźniaczo podobnego do domeny Netii, zawierają też nasze prawdziwe dane. Niestety, mają też niebezpieczny załącznik z „fakturą”. Wiele osób, zaciekawionych tajemniczą przesyłką, może ów załącznik otworzyć i wypakować. Nie wolno tego robić w żadnym wypadku!

ZOBACZ TEŻ: Płacisz za pośrednictwem PayU? Uwaga na oszustów, którzy rozsyłają groźnego wirusa!

Załącznik zawiera złośliwe oprogramowanie, które może ściągać na nasz komputer inne wirusy albo np. próbować dobrać się do naszej bankowości elektronicznej. Co ciekawe, ten sam oszust rozsyła zainfekowane maile już po raz dziesiąty, za każdym razem podszywając się pod inną firmę. Tym razem padło na Netię. Kto będzie następny? Nie wiadomo, ale wygląda na to, że nikt nie może się czuć bezpieczny.

Źródło: zaufanatrzeciastrona.pl

tagi: haker Netia wirus
autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: