SuperBiz wiadomości KNF daje zielone światło dla PZU do przejęcia Pekao. Nabycie z początkiem czerwca

KNF daje zielone światło dla PZU do przejęcia Pekao. Nabycie z początkiem czerwca

04.05.2017, godz. 18:17
Placówka PZU
foto: EAST NEWS

Już nie tylko UOKiK, ale także Komisja Nadzoru Finansowego nie widzi przeszkód w kupnie przez PZU SA - za pośrednictwem Polskiego Funduszu Rozwoju, akcji Banku Pekao SA - podał KNF w komunikacie.

KNF zezwala na wykup akcji Pekao przez PZU
- Cieszymy się z pozytywnej decyzji Komisji Nadzoru Finansowego, która była poprzedzona konstruktywną współpracą z urzędem. Wraz z PFR będziemy dążyli do jak najszybszego zamknięcia transakcji, która uczyni z PZU finansowego giganta w Europie Środkowo-Wschodniej. Razem z zarządem Pekao będziemy pracowali nad tym, aby synergie i możliwości współpracy, które uwolni transakcja okazały się korzystne nie tylko dla akcjonariuszy, ale również dla klientów obu instytucji – skomentował decyzję KNF prezes PZU SA Paweł Surówka, cytowany na stronie internetowej PZU.

Zobacz także: Wielka transakcja PZU. Co to oznacza dla klientów Pekao i Aliora? [INFOGRAFIKA]

Z kolei prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys, cytowany w komunikacie PFR, podkreslił, że po decyzji Komisji Nadzoru Finansowego "zgodnie z planem zakładamy finalizację nabycia akcji Pekao SA z początkiem czerwca br.". - Finalizacja transakcji powinna nastąpić przed dniem dywidendy, co pozwoli na otrzymanie przez Polski Fundusz Rozwoju i PZU dywidendy za 2016 rok – dodał.

W komentarzu przesłanym do PAP wicepremier Mateusz Morawiecki zaznaczył, że po decyzji KNF zezwalającej na zmiany właścicielskie w Pekao S.A. "można oficjalnie już potwierdzić, że udział rodzimego kapitału w polskim sektorze bankowym przekracza 50 procent, co stanowi silny bufor bezpieczeństwa dla polskiej gospodarki przed potencjalnymi turbulencjami na międzynarodowych rynkach finansowych".

 

Źródło: biznes.onet.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: