SuperBiz wiadomości KNF ostrzega przed kolejnymi firmami. Na celowniku Nova Giełda i NG Inwestycje

KNF ostrzega przed kolejnymi firmami. Na celowniku Nova Giełda i NG Inwestycje

21.07.2017, godz. 11:46
KNF ustalił nadzów komisaryczny nad SKOK Wybrzeże.
foto: Super Express

Komisja Nadzoru Finansowego wystosowała ostrzeżenie przed kolejnymi spółkami. Na listę ostrzeżeń publicznych trafiła Nova Giełda i Nova Giełda Inwestycje, które zdaniem KNF prowadzą działalność maklerską bez zezwolenia.

KNF ostrzega przed kolejnymi firmami
Ponadto, złożone zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w związku z dokonaniem oferty publicznej papierów wartościowych bez wymaganego ustawą zatwierdzonego przez KNF prospektu emisyjnego/memorandum informacyjnego/dokumentu informacyjnego lub dokonanie emisji obligacji bez zachowania ustawowych warunków wobec spółki Nova Giełda Inwestycje.

Zobacz również: KNF ostrzega przed trzema kolejnymi firmami!

Prowadzona przez KNF lista ostrzeżeń jest zbiorem podmiotów, w stosunku do których KNF zgłasza zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Celem listy ostrzeżeń publicznych jest alarmowanie społeczeństwa oraz podmiotów gospodarczych o konieczności zachowania większej ostrożności podczas kontaktów z tymi podmiotami.

W 2009 roku na taką listę wpisana została np. spółka Amber Gold, co jednak, jak wynika m.in. z prac sejmowej komisji śledczej, nie skłoniło prokuratury do zajęcia się tą spółką i w efekcie naraziło wiele osób na straty finansowe.

 

Źródło: biznes.onet.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: